Szpitale Grupy Nowy Szpital otrzymały wsparcie na inwestycje

Autor: GNS/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2018 14:30

Szpitale należące do Grupy Nowy Szpital w Świeciu, Wąbrzeźnie oraz Nakle i Szubinie znalazły się na liście szpitali powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały wsparcie na inwestycje z regionalnego programu operacyjnego. Łącznie szpitalom przyznano blisko 3,2 mln zł dotacji. Środki zostaną przeznaczone na inwestycje modernizacyjne oraz zakupy sprzętu medycznego do leczenia i diagnozowania pacjentów.

Fot. materiały prasowe

Szpital w Wąbrzeźnie otrzyma 962 tys. zł dotacji, z której sfinansowany zostanie, m.in. remont oddziału wewnętrznego oraz nowy sprzęt do poradni specjalistycznych oraz na oddziały szpitalne. Na oddziale wewnętrznym zmodernizowane zostaną sale chorych. Dwie sale zostaną przystosowane do opieki nad pacjentami wymagającymi intensywnego nadzoru medycznego. Oddział zyska również nowoczesną instalację gazów medycznych. Wymienione zostanie również wyposażenie sal – łóżka i stoliki przyłóżkowe dla pacjentów.

Istotną część projektu stanowi zakup sprzętu medycznego. Zmodernizowane zostaną również pomieszczenia poradni chirurgiczno-ortopedycznej - gabinet lekarski, gabinet zabiegowy oraz toaleta dla pacjentów. Zgodnie z projektem część za część dotacji szpital kupi sprzęt medyczny do poradni specjalistycznych i oddziałów chirurgicznego i ginekologicznego, np. kabinę ciszy do badania słuchu. Zakończenie inwestycji w Wąbrzeźnie zaplanowane jest na październik 2019 r. a łączna wartość inwestycji planowanych w wąbrzeskim szpitalu wynosi 1 666 299 zł.

Nowy Szpital w Nakle i Szubinie otrzyma ponad 1 mln zł dotacji, z której sfinansowana zostanie, m.in. budowa łącznika między oddziałem wewnętrznym a budynkiem głównym szpitala w Szubinie. Dzięki tej inwestycji pacjenci oddziału chorób wewnętrznych zlokalizowanego w pawilonie szpitalnym będą mieli dogodny dostęp do bloku operacyjnego i pracowni znajdujących się w budynku głównym bez konieczności wychodzenia na zewnątrz budynku.

Znaczna część środków zostanie przeznaczona na wymianę i zakup nowego sprzętu medycznego. Na potrzeby bloku operacyjnego w Szubinie i Nakle szpital kupi zestaw laparoskopowy, zestaw artroskopowy, wiertarkę ortopedyczną, aparat do znieczuleń, stół operacyjny, kardiomonitory, defibrylator ze stymulacją przezskórną.

Również Nowy Szpital w Świeciu znalazł się wśród placówek, które otrzymają dotację na inwestycje. Z przyznanej kwoty, która wynosi 1,16 mln zł znaczna część zostanie przeznaczona na remont oddziału ginekologiczno-położniczego. Na oddziale zostaną zmodernizowane sale dla pacjentek i sala do cięć cesarskich. Powstanie więcej łazienek dla pacjentek a te istniejące zostaną wyremontowane.

Szpital w Świeciu planuje również wymianę oraz zakupy sprzętu medycznego. Z tego najwięcej trafi na oddział chorób wewnętrznych. Będą to m.in.: kardiomonitory, wózek reanimacyjny, wózek do transportu pacjentów na leżąco z regulacja wysokości, ssaki elektryczne, aparaty EKG, elektryczny podnośnik dla chorych jezdny, łóżka szpitalne, łóżka intensywnego nadzoru.

Łączna wartość inwestycji planowanych w ramach projektów dofinansowanych z regionalnego programu operacyjnego dla województwa kujawsko-pomorskiego w szpitalach Grupy Nowy Szpital w Świeciu, Wąbrzeźnie, Nakle i Szubinie wyniesie 5 568 983 zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum