×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szpital zmodernizował laboratorium za ponad 3 mln zł

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP12 marca 2023 11:13

Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu rozbudował i wyposażył laboratorium oraz pracownię immunologii transfuzjologicznej z bankiem krwi. Inwestycja w sumie kosztowała 3,1 mln zł.

Szpital zmodernizował laboratorium za ponad 3 mln zł
Szpital w Wałbrzychu zmodernizował laboratorium za ponad 3 mln Fot. Shutterstock (fot. ilustracyjne)

 

Szpital w Wałbrzychu zmodernizował laboratorium

Jak podano w komunikacie, z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu otrzymał ponad 2,8 mln zł w czerwcu 2021 roku. Przeznaczono je na rozbudowę i wyposażenie laboratorium i pracowni immunologii transfuzjologicznej z bankiem krwi. Cała inwestycja kosztowała ponad 3,1 mln zł.

W ramach dotacji zakupiono min. automatyczny analizator do koagulologii, analizator immunohematologiczny - do badań z zakresu immunologii transfuzjologicznej wraz z oprogramowaniem i niezbędnym wyposażeniem, specjalistyczny system monitorowania temperatury i wilgoci, szafy chłodnicze i termostatyczne, chłodziarki laboratoryjne, mikroskopy, meble i sprzęt biurowy.

- Zmodernizowana infrastruktura, nowoczesne wyposażenie, wdrożenie nowych linii technologicznych wraz z automatyzacją procesu analitycznego zapewni naszym pacjentom jeszcze wyższą jakość świadczonych przez szpital usług medycznych, przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania na wyniki, usprawni pracę personelu medycznego oraz wpłynie na zminimalizowanie kosztów zużycia energii - powiedziała Elżbieta Ponczkowska, dyrektor Specjalistycznego Szpitala Ginekologiczno - Położniczego im. E. Biernackiego w Wałbrzychu.

"Nowa pracownia przyspieszy i usprawni diagnostykę"

Wicemarszałek woj. dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski podkreślił, że samorządowi zależy nam na tym, aby w dolnośląskich szpitalach sukcesywnie poprawiały się zarówno standardy opieki nad pacjentami, jak również warunki pracy kadry medycznej.

- Inwestycja w nową infrastrukturę oraz nowoczesny sprzęt zrealizowana ze środków RFIL w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Wałbrzychu jest przykładem działań, które właśnie do tego zmierzają - powiedział wicemarszałek.

- Nowa pracownia przyspieszy i usprawni diagnostykę zarówno kobiet w ciąży, jak i najmłodszych Dolnoślązaków. Szybka diagnostyka jest niezwykle ważna zwłaszcza w kontekście wcześniaków czasami ważących zaledwie 450 gramów - dodał Krzyżanowski.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze