Szpital wojewódzki dostał 4 mln złotych. Rozbuduje onkologię i rozszerzy jej działalność

Autor: oprac. KM • Źródło: Wrota Podlasia/Rynek Zdrowia07 września 2022 15:00

Szpital Wojewódzki w Suwałkach otrzymał 3,9 mln zł z budżetu województwa podlaskiego. Za tę kwotę rozbuduje jeden z pododdziałów i rozszerzy jego działalność.

Szpital wojewódzki dostał 4 mln złotych. Rozbuduje onkologię i rozszerzy jej działalność
Obecna liczba 29 łóżek zwiększy się do 50 - informuje województwo. Fot. Shutterstock
  • Szpital Wojewódzki w Suwałkach rozbuduje pododdział chirurgii onkologicznej na oddziale chirurgii ogólnej
  • Zostanie również rozszerzona działalność pododdziału. Teraz będzie tam odbywało się również leczenie chorób naczyniowych
  • Na inwestycję zostało przekazane  3,9 mln zł z budżetu województwa 

Dotacje przyczynią się do poprawy komfortu leczenia

Jak tłumaczył cytowany w komunikacie Portalu Informacyjnego Województwa Podlaskiego "Wrota Podlasia" Marek Malinowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za sektor zdrowia, "powiększenie oddziału chirurgii ogólnej o dodatkową powierzchnię zwiększy zakres działalności w zakresie chirurgii naczyniowej". Zaznaczył, że równa się to także "większemu komfortowi leczenia pacjentów onkologicznych i cierpiących na schorzenia naczyniowe", a lekarzom ma zapewnić "lepsze warunki pracy". W efekcie, zdaniem Malinowskiego, "przełoży się na wyższą jakość leczenia".

Liczba łóżek zwiększy się

Jak wyliczają "Wrota Podlasia, na oddziale chirurgii suwalskiego szpitala jednocześnie może przebywać 29 pacjentów. Oddział ten znajduje się na piątym piętrze placówki w prawym skrzydle. Dzięki inwestycji oddział będzie mógł leczyć jednocześnie 50 osób.

Pacjenci onkologiczni oraz hospitalizowani z powodu schorzeń naczyniowych będą mogli być leczeni także w lewym skrzydle na tym samym piętrze, gdzie ma znajdować się nowy pododdział chirurgii onkologicznej i naczyniowej. Sale nowego oddziału będą mieć łazienki dla pacjentów, ale to nie koniec udogodnień. Znajdzie się tam również sala intensywnego nadzoru medycznego, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, sala zabiegowa. Swoje pomieszczenia dostaną lekarze oraz personel medyczny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum