Szpital we Włocławku czeka na pieniądze na inwestycje

Autor: Nowości/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2009 10:41

Poprawia się kondycja finansowa Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku. W 2007 roku szpital miał 2 mln zł zysku, a w ubiegłym roku 6 mln. Teraz czeka na dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Stąd w ciągu czterech lat ma otrzymać od marszałka województwa 55 mln zł. Część z przeznaczeniem na nowy sprzęt medyczny już wpłynęła na konto lecznicy. W ostatnim czasie szpital przeprowadził przetargi na 10 defibrylatorów, wideogastroskopy, kolonoskop, ultrasonografy oraz 20 pomp infuzyjnych.

W 2006 roku wyremontowano zakład analityki i pracownię bakteriologiczną, oddano do użytku cztery bloki operacyjne z klimatyzacją i kolumnami anestezjologicznymi. W 2007 roku gruntowny remont i rozbudowę przeprowadzono na oddziale położniczo-ginekologicznym oraz kardiologii inwazyjnej.

Do końca maja szpital miał przygotować program funkcjonalno-użytkowy.
- Dokument został opracowany i przekazany marszałkowi - mówi dyrektor placówki, Bronisław Dzięgielewski. - Program obejmuje lata 2009-2016. Zawiera wiele ważnych inwestycji, takich jak budowa pawilonu dla oddziału psychiatrycznego czy remont kardiologii i urologii.

W Urzędzie Marszałkowskim trwa obecnie analiza dokumentu przygotowanego przez szpital. Od niej uzależniona może być wysokość dofinansowania.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum