Szpital w Radomiu chce przeprowadzić wielką termomodernizację

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2018 19:17

Przed radomskim szpitalem ogromne przedsięwzięcie inwestycyjne: chce wymienić wszystkie okna, grzejniki i docieplić elewacje. Całość ma kosztować około 19 mln zł. Szpital chce sięgnąć po unijne fundusze.

Fot. archiwum

- Jesteśmy w trakcie tworzenia dokumentacji do konkursu o unijne pieniądze, który jest w czerwcu. W sumie będziemy potrzebować około 19 mln zł - informuje Krzysztof Zając, wiceprezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Bo że termomodernizacja budynków szpitala jest potrzebna, wiadomo od dawna. Obiekt budowano przy wykorzystaniu starych technologii, które dziś nie spełniają swojej roli.

Kiedyś też nie przywiązywano takiej uwagi do oszczędzania energii. Dziś szpital nie dość, że sam produkuje energię elektryczną, to jeszcze nadwyżkę sprzedaje.

W ramach termomodernizacji szpital chce wymienić całkowicie stolarkę okienną. W miejsce dotychczasowych okien zostaną zamontowane nowe o określonych parametrach. W szpitalu zostaną też zamontowane nowe grzejniki na takie, które łatwo utrzymać w czystości. Zostanie zainstalowany system oszczędzający energię potrzebną do oświetlenia szpitala. I na koniec elewacja: w przestrzeniach między oknami zostanie wymieniony materiał izolacyjny, bo jak ustalono, w tych miejscach mury przemarzają.

Nie zmieni się za to sam wygląd lecznicy. Pokrywa go elewacja z płyt aluminium. Okładzina, jak zaznacza wiceprezes, jest w bardzo dobrym stanie i ona pozostanie. Tym samym nie zmieni się kolor elewacji szpitala.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum