Szpital w Jarosławiu zostanie rozbudowany

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2017 13:08

Niemal 22 mln zł kosztować będzie rozbudowa szpitala - Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu (Podkarpackie). W ramach inwestycji wybudowane zostanie również lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Szpital w Jarosławiu zostanie rozbudowany
Szpital w Jarosławiu zostanie rozbudowany. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podkreślił dyrektor placówki Stanisław Krasny, inwestycja pozwoli szpitalowi "wyjść z XIX wieku, przeskakując wiek XX, do XXI wieku". Dodał, że modernizacja będzie polegała na adaptacji czterokondygnacyjnego budynku administracyjnego o pow. 800 m kw., który od lat jest nieużywany.

Po jego modernizacji na parterze znajdą się centralna sterylizatornia, apteka szpitalna oraz pomieszczenia techniczne. Na pierwszym piętrze będzie zlokalizowany odcinek ginekologiczny oddziału ginekologiczno-położniczego z 24 łóżkami w salach jedno- lub dwułóżkowych. Na drugim piętrze będzie odcinek położniczy tego oddziału i oddział neonatologiczny oraz dwie sale porodowe z trzema łóżkami porodowymi każda. Na trzecim piętrze zostanie usytuowany blok operacyjny z czterema salami operacyjnymi.Na dachu budynku powstanie lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które będzie mogło przyjmować transporty całodobowo. Zostanie wybudowany łącznik z pozostałymi częściami szpitala.

Zdaniem starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana, lądowisko jest pierwszym elementem kolejnej inwestycji - czyli powstania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Koszt inwestycji wyniesie prawie 22 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetów szpitala i powiatu. Został złożony wniosek do samorządu województwa o dofinansowanie inwestycji na kwotę 10 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego. Nie zapadła jeszcze decyzja w tej sprawie.

Umowa z wykonawcą przebudowy, firmą Erbud, została już podpisana. Firma ma 10 miesięcy na wykonanie inwestycji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum