Szpital w Brzesku remontowany za środki z PFRON

Autor: gazetakrakowska.pl/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2015 12:55

W Szpitalu Powiatowym w Brzesku trwa remont. Od października na pacjentów czekać mają tam przestronne, klimatyzowane sale z łazienkami. Fundusze pozyskano głównie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Resztę szpital dopłaca z własnego budżetu.

Szpital w Brzesku remontowany za środki z PFRON
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Adam Smołucha, zastępca dyrektora ds. medycznych brzeskiego szpitala, a zarazem zastępca ordynatora oddziału wewnętrznego lecznicy, przekonuje, że to, w jakich warunkach przebywają pacjenci, ma olbrzymi wpływ na ich samopoczucie, a co za tym idzie również na zdrowie.

Oddział wewnętrzny, w którym prowadzone są prace remontowe, jest zdecydowanie największy w brzeskim szpitalu. Dysponuje w sumie 63 łóżkami, a w ciągu roku leczonych jest tu ponad trzy tysiące pacjentów.

Oprócz klimatyzowanych sal z łazienkami znajdzie się tu też miejsce na izolatkę dla osób z podejrzeniem choroby zakaźnej.

Józefa Szczurek-Żelazko, dyrektorka brzeskiego szpitala, podkreśla, że prowadzone prace nie tylko poprawią warunki leczenia, ale także dostosują oddział do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ma być nie tylko ładniej, ale i bezpieczniej. Przy wszystkich łóżkach pojawią się nowoczesne instalacje. Pacjenci w każdej chwili będą mogli powiadomić pielęgniarkę, że potrzebują pomocy.

Czytaj: www.gazetakrakowska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum