×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szpital św. Elżbiety otworzył nową pracownię RTG. Szybsza diagnostyka i lepsze terapie

Autor: oprac. KK • Źródło: American Heart of Poland20 czerwca 2023 13:15Aktualizacja: 20 czerwca 2023 13:21

Szpital św. Elżbiety, American Heart of Poland, otworzył nową pracownię RTG dla pacjentów. Czas oczekiwania na wyniki badań diagnostycznych ma się skrócić.

Szpital św. Elżbiety otworzył nową pracownię RTG. Szybsza diagnostyka i lepsze terapie
Szpital św. Elżbiety, American Heart of Poland, otworzył nową pracownię RTG. Fot. American Heart of Poland

 

Zaawansowane technologie dla szybszej i skuteczniejszej diagnozy

- Dzięki nowemu zaawansowanemu sprzętowi diagnostycznemu możemy teraz zapewnić szybsze, bardziej precyzyjne i skuteczne ustalenie diagnozy, przyspieszając tym samym rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Dzięki zaawansowanym technologiom nasza kadra może szybko analizować uzyskane obrazy i przekazywać pacjentom wyniki w krótszym czasie. To nie tylko przyspiesza proces diagnostyczny, ale również umożliwia rozpoczęcie odpowiedniego leczenia jak najszybciej – mówił dr n. med. Maciej Hamankiewicz, Szpital Św. Elżbiety w Katowicach, American Heart of Poland.

Dzięki pracowni możliwe są jeszcze dokładniejsze analizy różnych schorzeń, a lekarze opracowują skuteczniejsze plany leczenia.

- Wykorzystujemy zaawansowane technologie, które dostarczają nam wysokiej jakości obrazów anatomicznych, a także pozwala na wykonywanie badań dynamicznych, jak np. angiografie. To umożliwia nam identyfikację nawet najbardziej subtelnych zmian patologicznych, co przekłada się na skuteczność naszych działań medycznych – dodał Hamankiewicz.

Różne przypadki diagnostyczne i terapeutyczne

Pracownia RTG jest wykorzystywana w różnych przypadkach diagnostycznych i terapeutycznych.

- Pracownia RTG jest często wykorzystywana do diagnozowania złamań, zwichnięć, skręceń oraz innych urazów kostno-stawowych. Rentgenografia pozwala na ocenę struktury kości i stawów oraz identyfikację ewentualnych złamań, przemieszczeń czy uszkodzeń. Pracownia RTG jest również używana w diagnostyce chorób układu oddechowego, takich jak zapalenie płuc, gruźlica, rak płuc itp. Badania rentgenowskie klatki piersiowej mogą dostarczyć informacji na temat stanu płuc, oskrzeli i opłucnej. Ocena narządów wewnętrznych - RTG brzucha i jamy brzusznej może pomóc w identyfikacji różnych problemów, takich jak kamienie nerkowe, choroby jelit, nieprawidłowości w narządach wewnętrznych, a także ocenie położenia i wielkości narządów - podkreślił doktor.

- Pracownia RTG jest przydatna w diagnostyce chorób i schorzeń układu kostno-szkieletowego, takich jak zapalenie stawów, osteoporoza, skrzywienia kręgosłupa, nowotwory kości itp. Pracownia RTG jest także wykorzystywana do przeprowadzania różnych procedur terapeutycznych, takich jak biopsje, nakłucia, wstrzyknięcia leków, skleroterapia itp., które wymagają precyzyjnego kierowania pod kontrolą obrazowania rentgenowskiego – tłumaczył dr Hamankiewicz.

Szpital św. Elżbiety, Grupa American Heart of Poland działa w ramach kontraktu z NFZ. Koncentruje się na diagnostyce i leczeniu szeroko pojętych schorzeń z zakresu chorób wewnętrznych oraz chirurgii ogólnej. Szczególna uwaga przywiązywana jest do procesu rozpoznawania oraz leczenia jednostek chorobowych, wymagających podjęcia natychmiastowych działań medycznych, m.in. w schorzeniach onkologicznych z zakresu chirurgii ogólnej. Przy szpitalu funkcjonuje również Poradnia Wielospecjalistyczna, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna oraz Gabinety Podstawowej Opieki Zdrowotnej: Lekarza Rodzinnego, Punkt Szczepień – działające w oparciu o umowę zawartą z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum