×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szpital pediatryczny w Bielsku-Białej jest nie do poznania, a obok powstał park sensoryczny

Autor: oprac. KG • Źródło: Materiały prasowe26 sierpnia 2021 15:00Aktualizacja: 26 sierpnia 2021 15:19

Pawilon nr 1 Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej przeszedł termomodernizację, a obok lecznicy powstał park sensoryczny.

  • W ramach inwestycji odnowiono elewację budynku, który powstał pod koniec XIX wieku i obecnie mieści oddział niemowlęcy oraz administrację placówki
  • Gruntowny remont przeszedł również dach Pawilonu nr 1 - odnowiono m.in. attykę z herbem miasta i parą gryfów
  • Na terenie szpitala wśród drzew powstał park sensoryczny, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności
  • Koszt inwestycji to 898 328 zł

Termomodernizacja Pawilonu nr 1 oraz stworzenie parku sensorycznego zostały zrealizowane przez Szpital Pediatryczny w ramach projektu ''Bezpieczne i zdrowe dzieci - bezcenna wartość'', który został wpisany do Programu Rewitalizacji Obszarów Miejskich Miasta Bielsko-Biała.

Jak informuje szpital, odnowiono zewnętrzną elewację budynku, który powstał pod koniec XIX wieku i mieści obecnie Oddział Niemowlęcy oraz administrację dziecięcej placówki medycznej. Gruntowny remont przeszedł również dach Pawilonu nr 1 - m.in. dawne piękno przywrócono ozdobnej attyce z herbem miasta i parą gryfów, a na kalenicę wróciła historyczna krata. Wykonano również izolację pionową i drenaż opaskowy sędziwego budynku.

Wśród drzew wokół szpitala powstał park sensoryczny

Jednak termomodernizacja Pawilonu nr 1 to nie wszystko. W ramach zakończonej inwestycji, wśród rosnących na terenie szpitala drzew, powstał park sensoryczny, gdzie dzieci mogą ciekawie spędzać czas rozwijając swoje zdolności i umiejętności. W efekcie postępowania przetargowego koszt zakończonego zadania wyniósł 898 328 zł.

- Ta inwestycja wpisała się w cały cykl dużych prac remontowo-modernizacyjnych jakie w ostatnich latach zostały zrealizowane w naszym szpitalu i przyniosły efekt m.in. w postaci przywrócenia do medycznego życia Pawilonu nr 5, w którym funkcjonuje dziecięca psychiatria czy stworzenia nowoczesnego bloku operacyjnego - mówi Katarzyna Czauderna, p.o. dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. 

Podkreśla, że wraz z rewitalizacją Pawilonu nr 1 w szpitalnym parku, wśród pięknych starych drzew, pojawiły się nowe alejki i ławki oraz ciekawe elementy zabawowe, które nie tylko umilą małym pacjentom spędzanie wolnego czasu, lecz będą także wykorzystywane do celów edukacyjnych, terapeutycznych i socjalizacyjnych. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum