Szpital otworzy przychodnię POZ. Na inwestycję są ponad 2 mln zł

Autor: oprac. JKB • Źródło: TVP3 Bydgoszcz, Rynek Zdrowia17 grudnia 2022 07:00

Szpital Powiatowy w Inowrocławiu otrzymał dofinansowanie z powiatu i budżetu państwa na budowę przychodni POZ, która powstanie przy placówce.

Szpital otworzy przychodnię POZ. Na inwestycję są ponad 2 mln zł
Szpital zyskał dotacje na budowę przychodni POZ (zdj. ilustracyjne). Fot. Shutterstock
  • Szpital Powiatowy w Inowrocławiu otworzy poradnię podstawowej opieki zdrowotnej
  • Na budowę poradni powiat inowrocławski przekazał 800 tys. złotych, a 1,5 mln zł dofinansowania pochodzi z budżetu państwa – podała TVP3 Bydgoszcz
  • - To jest fundament medycyny. Rzeczywiście nam, jako szpitalowi, brakowało tego typu działalności – powiedział dr Bartosz Myśliwiec ze Szpitala Powiatowego im. dr Ludwika Błażka w Inowrocławiu

Szpital otworzy przychodnię POZ

Jak informuje TVP3 Bydgoszcz, Szpital Powiatowy w Inowrocławiu doczeka się poradni POZ. Placówka otrzymała dotację w wysokości 800 tys. złotych od powiatu inowrocławskiego oraz 1,5 mln zł z budżetu państwa.

-  To jest fundament medycyny. Rzeczywiście nam, jako szpitalowi, brakowało tego typu działalności. Mamy nadzieje, że dzięki utworzeniu tej poradni zabezpieczymy w kompleksowy sposób naszych pacjentów – powiedział dr Bartosz Myśliwiec ze Szpitala Powiatowego im. dr Ludwika Błażka w Inowrocławiu.

Z kolei wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz zaznaczył, że kwota dofinansowania przyniesie szpitalowi oddech finansowy oraz pozwoli pacjentom na skorzystanie z nowoczesnego zaplecza przychodni POZ. TVP3 przypomina także, że środki finansowe posłużą nie tylko szpitalowi, ale także pacjentom z Inowrocławia i okolic.

-  Potrzebujemy tych pacjentów do tego, żeby wdrożyć nasz program naprawczy, który jest w trakcie przygotowywania. Tę wstępną wersję już rada powiatu przyjęła – dodał natomiast Tadeusz Majewski, wicestarosta.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze