×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szpital na Zaspie inwestuje w oddział dla wcześniaków i noworodków

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia18 listopada 2015 09:06

W Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha w Gdańsku rusza remont Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Lecznica kupi również nowoczesną karetkę do przewożenia najmłodszych pacjentów. Koszt projektu to 2,5 mln zł.

Szpital na Zaspie inwestuje w oddział dla wcześniaków i noworodków
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Oddział neonatologiczny w szpitalu na Zaspie  ma III stopień referencji w opiece perinatalnej. Już niedługo zarówno mamy, jak i noworodki będą tu przebywać w lepszych warunkach. Jeszcze w listopadzie ma zacząć się remont oddziału. Modernizacja potrwa do marca przyszłego roku. Oddział podczas remontu będzie cały czas normalnie pracować.

Modernizacja oddziału to jeden z elementów dużego projektu, który zakłada poprawę dostępności i jakości usług szpitala w zakresie perinatologii. Projekt zakłada także zakup nowego sprzętu. Już zakupiono  aparat do prowadzenia hipotermii terapeutycznej, która jest stosowana u noworodków donoszonych, urodzonych z cechami niedotlenienia. Do tej pory żaden z ośrodków w północno-wschodniej Polsce nie miał takiego sprzętu. Szpital kupi także nową karetkę neonatologiczną.

W ramach projektu szpital organizuje także badania przesiewowe oraz szkolenia, zarówno dla lekarzy, jak i rodziców. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 2,5 mln zł, z czego 2 mln pochodzi z dofinansowania ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014, pozostałą kwotę wykłada spółka Copernicus.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze