Szpital kliniczny planuje rozbudowę oddziału psychiatrii dla dzieci i młodzieży

Autor: • Źródło: PAP20 września 2022 15:56

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 planuje rozbudowę oddziału psychiatrii dla dzieci i młodzieży - poinformowała dyrektor naczelna szpitala Beata Gawelska. Wartość inwestycji, o której realizację placówka zabiega w Ministerstwie Zdrowia, oszacowała na 50 mln zł.

Szpital kliniczny planuje rozbudowę oddziału psychiatrii dla dzieci i młodzieży
Szpital w Lublinie rozbuduje psychiatrię dziecięcą. Fot. Shutterstock
  • Dyrektor Gawelska powiedziała podczas konferencji prasowej we wtorek, że szpital złożył w Ministerstwie Zdrowia propozycję wzniesienia nowego budynku przy ul. Głuskiej w Lublinie
  • Miałby się w nim mieścić powiększony oddział psychiatrii dla dzieci i młodzieży
  • Widzimy potrzebę rozbudowy naszego zaplecza i wyodrębnienia oddziału psychiatrii dla dzieci i młodzieży z infrastruktury dla dorosłych" - wyjaśniła

Dzieci hospitalizowane obecnie w dwóch budynkach

Dyrektor przypomniała, że obecnie w dwóch budynkach szpitala przy ul. Głuskiej zlokalizowane są Klinika Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji oraz Klinika Psychiatrii i Rehabilitacji Psychiatrycznej, w których hospitalizowane są dzieci, młodzież i dorośli. "Widzimy potrzebę rozbudowy naszego zaplecza i wyodrębnienia oddziału psychiatrii dla dzieci i młodzieży z infrastruktury dla dorosłych" - wyjaśniła.

Jak podała, szpital zabiega o dofinansowanie z Funduszu Medycznego, w ramach którego zorganizowano konkurs dla szpitali pediatrycznych. Rozstrzygnięcia konkursu dyrektor spodziewa się w październiku br.

Gawelska podała, że do rozbudowanego oddziału trzeba będzie zatrudnić dodatkowych specjalistów, których zamierzają szkolić.

- Mamy w tej chwili czterech specjalistów psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Jeżeli chcemy rozbudować szpital o nowe łóżka, musimy również pozyskać więcej specjalistów - uzupełniła.

 

SPSK1 ma 485 łóżek dla pacjentów, zatrudnia ok. 1900 lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników. W roku akademickim 2021/22 w placówce hospitalizowano ok. 37 tys. osób, udzielono 200 tys. porad i przeprowadzono ponad 15,5 tys. operacji. Szpital podlega Uniwersytetowi Medycznemu w Lublinie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum