Szpital cieszy się z inwestycji. Łącznie placówka wzbogaciła się o sprzęt wart 4 mln złotych

Autor: oprac. KK • Źródło: Rynek Zdrowia/Elbląska Gazeta Internetowa29 kwietnia 2022 18:00

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu zakupił sprzęt medyczny dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Tylko w ciągu ostatniego roku placówka wydała ponad 4 mln złotych na nowy sprzęt.

Szpital cieszy się z inwestycji. Łącznie placówka wzbogaciła się o sprzęt wart 4 mln złotych
Szpital zakupił nowoczesny sprzęt medyczny (zdjęcie ilustracyjne). Fot. Shutterstock
  • Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu zdecydował się na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego
  • Część pieniędzy na sprzęt placówka otrzymała dzięki dofinansowaniu Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego
  • Łącznie w ostatnim roku szpital wzbogacił się o nowoczesny sprzęt medyczny o łącznej wartości ponad czterech milionów złotych

Szpital może poszczycić się nowoczesnym sprzętem

Jak wynika z komunikatu przekazanego Elbląskiej Gazecie Internetowej, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu zakupił nowoczesny sprzęt m.in. na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. To dopiero początek uzupełniania wyposażenia placówki.

- Szpital jest jednostką organizacyjną, która z uwagi na specyfikę swojej działalności, potrzebuje ciągłego doposażania w nowoczesny sprzęt medyczny. Związane jest to ze stale dokonującym się w medycynie postępem technologicznym, jak również z fizycznym zużyciem posiadanego wyposażenia. Co roku staramy się o pozyskanie, wygospodarowanie odpowiednich środków finansowych na doposażenie naszej placówki, gdyż bez nowoczesnego sprzętu, szybkiej diagnostyki, odpowiedniego wyposażenia „uprawianie” nowoczesnej medycyny jest niemożliwe. Musimy nadążać za jej rozwojem – wyjaśnił cytowany w komunikacie Piotr Tomaszewski, dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Jak czytamy, lecznica wyłożyła z własnych środków ponad 2 mln złotych, a pieniądze zostały przeznaczone na zakup: narzędzi chirurgicznych i laparoskopowych dla bloku operacyjnego i oddziałów szpitalnych, a także spektralnego tomografu i biometru laserowego dla okulistyki, laryngologicznego toru wizyjnego, systemu do litotrypsji, uretroskopy.

Pomoc z finansowaniem sprzętu

Okazuje się także, że dzięki dofinansowaniu Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, szpital kupił stacjonarny aparat rtg do Zakładu Radiologii. .

Na wspomnianą już anestezjologię i OIT ze środków wieloletniego Narodowego Programu Medycyny Transplantacyjnej trafiły:

  • ultrasonograf,
  • respirator,
  • aparaty do znieczulania,
  • kardiomonitory,
  • łóżka do intensywnej terapii,
  • wózki transportowe do przenoszenia chorych.

Co ważne, sprzęt wart 1 mln złotych trafił do placówki także z Agencji Rezerw Materiałowych na mocy decyzji premiera.

- Aplikowaliśmy do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, który w imieniu rządy dysponował tym sprzętem. Otrzymaliśmy między innymi: bramkę do dezynfekcji, łóżka szpitalne do intensywnej terapii, ssaki medyczne, mobilny aparat rtg, aparaty do tlenowej wentylacji, stanowisko centralnego monitorowania wraz z kardiomonitorami – podkreślił w komunikacie dyrektor Tomaszewski.

Łącznie placówka wzbogaciła się w ostatnim roku o sprzęt wart ponad 4 mln złotych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum