Szpital Wojewódzki rozpoczyna przebudowę SOR-u. Potrwa do końca roku

Autor: • Źródło: PAP13 października 2022 12:20

Modernizację oddziału ratunkowego rozpocznie w poniedziałek Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej. Przebudowane zostaną m.in. pomieszczenie segregacji chorych i obszar przy wejściu na oddział – podała placówka. SOR w czasie remontu będzie działał normalnie.

Szpital Wojewódzki rozpoczyna przebudowę SOR-u. Potrwa do końca roku
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej: szykuje się przebudowa SOR. Fot. Mat. prasowe
  • Część szpitalnego oddziału ratunkowego zostanie wydzielona.
  • W czasie remontu wejście dla pacjentów zostaną specjalnie oznakowane. SOR przez cały czas będzie funkcjonował normalnie
  • Prace potrwają do końca roku - poinformowała w czwartek rzecznik szpitala Anna Szafrańska

Remont z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Szafrańska dodała, że na przebudowę oddziału placówka otrzymała w lipcu tego roku 670 tys. zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Bielski szpital informował latem, że od początku pandemii na SOR trafiają pacjenci z koronawirusem SARS-CoV-2, którzy wymagają pilnej interwencji medycznej. Funkcjonowanie oddziału ratunkowego wymagało zmian organizacyjnych, zwłaszcza dostosowania istniejących pomieszczeń do stref sanitarnych. Zadecydowano wówczas m.in. o przebudowie wejść i pomieszczenia segregacji chorych. Rozbudowany zostanie szyb windy.

Bielski szpital wojewódzki jest jedną z największych i najnowocześniejszych placówek na południu Polski. Ma m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum