Szpital Południowy w Warszawie: w wakacje zakończą się prace budowlane

Autor: haloursynow.pl/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2019 12:43

Na budowie Szpitala Południowego widać ogromne postępy. W ostatnich dniach na ścianach budynków zaczęto kłaść elewację, a to wróży niedaleki koniec robót. Według miasta prace powinny zakończyć się w lipcu.

Szpital Południowy w Warszawie: w wakacje zakończą się prace budowlane
Fot. archiwum

Budowa Szpitala Południowego ruszyła dwa lata temu. Na terenie przy zbiegu ulic Pileckiego i Gandhi powstaje placówka składająca się z trzech budynków i lotniska dla helikoptera. W środku będzie 7 oddziałów na ponad 300 łóżek. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców Ursynowa inwestycji.

Z analiz miasta wynika, że szpital będzie obsługiwał około 250 tys. osób z dzielnicy. Natomiast włączając Wilanów, powiat piaseczyński oraz tereny skomunikowane z Warszawą powstającą obwodnicą oraz istniejącą autostradą A2, pacjentami szpitala może być nawet 300-350 tys. ludzi.

Znajdziemy tu m.in. oddziały szpitalne takie jak: ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny oraz blok porodowy, a także oddziały kardiologii, ortopedii, neurologii z łóżkami udarowymi i rehabilitacją oraz chirurgii ogólnej. Wciąż nie wiadomo czy będzie pediatria, o którą walczyli rodzice z Ursynowa i Wilanowa. NFZ nie chce jej finansować.

W szpitalu będzie funkcjonował SOR, blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii, a także diagnostyka obrazowa i endoskopia.

Szpital rośnie w oczach, a budynek z zewnątrz wydaje się być skończony. Jak informuje urząd miasta, rzeczywiście zakończono już wszystkie prace związane z konstrukcją budynku, w tym lądowisko dla helikopterów.

Zgodnie z umową zakończenie prac ma nastąpić do 31 lipca 2019 r. Miasto już ogłasza przetargi na sprzęt i wyposażenie, a rekrutacja personelu ruszy dopiero po odbiorach. Wyposażenie szpitala może zająć do kilku miesięcy, wariant optymistyczny zakłada otwarcie szpitala z końcem tego lub z początkiem przyszłego roku.

Więcej: www.haloursynow.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum