×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szpital Pediatryczny zmodernizuje izbę przyjęć. Placówka otrzymała na ten cel 4 mln złotych

Autorzy: PAP; oprac. JKB • Źródło: PAP19 września 2023 10:53Aktualizacja: 19 września 2023 11:11

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej zmodernizuje izbę przyjęć. Rzeczniczka bielskiego starostwa Magdalena Fritz poinformowała, że placówka otrzymała na ten cel 4 mln zł z rządowego programu Polski Ład. - To 98 procent potrzebnej kwoty – dodała.

Szpital Pediatryczny zmodernizuje izbę przyjęć. Placówka otrzymała na ten cel 4 mln złotych
Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej zmodernizuje izbę przyjęć (zdj. ilustracyjne). Fot. Shutterstock

 

Modernizacja izby przyjęć

Magdalena Fritz w rozmowie z PAP zaznaczyła, że przetarg na wykonanie prac ma szanse zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Rzecznik powiedziała, że "głównym założeniem planowanej inwestycji jest rozdzielenie wejścia dla pieszych od podjazdu dla karetek". - Sama izba przyjęć będzie większa. Znikną bariery architektoniczne. Przebudowane zostanie wejście główne i podjazd dla ambulansów, a wjazd na teren szpitala poszerzony - wyliczyła Fritz.

Starosta bielski Andrzej Płonka podkreślił, jak ważna jest bielska placówka dla całego południa województwa śląskiego. - Doczekaliśmy czasów, że pediatrii prawie nie ma w Cieszynie, nie ma w Pszczynie, w okrojonym zakresie jest w Żywcu. W naszym regionie mamy około 150 tys. dzieci - wskazał.

Jak dodał, to dlatego powiat, który jest organem prowadzącym szpitala dziecięcego, od dawna zabiegał o dofinansowanie na modernizację placówki i jednocześnie się do niej przygotowywał. - Dokumentacja projektowa modernizacji izby przyjęć jest już gotowa - powiedział Płonka.

Bielski szpital pediatryczny prowadzony jest przez powiat ziemski. Znajdują się między innymi oddziały niemowlęcy, pediatryczny z pododdziałami gastroenterologicznym i ogólnopediatrycznym, anestezjologii i intensywnej terapii noworodków oraz dzieci, chirurgii dziecięcej i otolaryngologii, a także psychiatrii.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze