Szpital MSW w Rzeszowie będzie miał nowy blok operacyjny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 grudnia 2015 14:10

Prawie 30 mln zł kosztować będzie rozbudowa szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Rzeszowie. Placówka zyska nowy budynek, w którym umieszczony zostanie m.in. blok operacyjny. Zakończenie prac planowane jest w 2017 r.

Szpital MSW w Rzeszowie będzie miał nowy blok operacyjny
Szpital MSW w Rzeszowie będzie miał nowy blok operacyjny. Fot. Fotolia

- Zadanie obejmuje budowę budynku bloku operacyjnego wraz z łącznikiem do głównego budynku szpitala. Obiekt będzie miał pięć kondygnacji nadziemnych i będzie częściowo podpiwniczony- dodał.

Nowy budynek będzie połączony z główną częścią szpitala na trzech poziomach - niskiego i wysokiego parteru oraz I piętra. Łącznik zostanie wyposażony w windę.

- Zakres prac obejmuje także przebudowę sieci elektrycznych kolidujących z budynkiem, przebudowę przyłączy wewnętrznych m.in. wody i gazów medycznych - zaznaczył Janora.

Zmienione zostanie także oświetlenie terenu oraz układ komunikacyjny - powstanie droga pożarowa wzdłuż nowego budynku, wykonana zostanie renowacja nawierzchni dróg już istniejących, będą też nowe drogi, parkingi wewnętrzne i chodniki.

Jak podkreślił dyrektor szpitala Zbigniew Widomski, nowy budynek będzie obiektem wielofunkcyjnym, w którym znajdować się będzie nie tylko blok operacyjny.

- W piwnicach będą pomieszczenia przeznaczone do magazynowania i segregacji materiału przeznaczonego do sterylizacji i materiału otrzymanego po sterylizacji. Z kolei na poziomie niskiego parteru powstanie centralna apteka, oddział rehabilitacji dziennej, szatnie personelu, strefa dostaw do szpitala, strefa usuwania odpadów ze szpitala oraz pomieszczenia techniczne. Pierwsze piętro to oddział chirurgii ogólnej z 39 łóżkami - dodał.

Na drugiej kondygnacji znajdować się będzie blok operacyjny z trzema salami do zabiegów, obok będzie sala wybudzeń. Trzeci poziom nowego budynku będzie przeznaczony na pomieszczenia techniczne i serwerownię. Na tym poziomie zlokalizowane zostaną też wszystkie centrale wentylacyjne.

Nowy obiekt będzie miał ponad 7,5 tys. m kw całkowitej powierzchni.

Koszt rozbudowy szpitala wyniesie blisko 30 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2017 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum