Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy - rozbudowa na mniejszą skalę

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 grudnia 2008 09:51

Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiegow Bydgoszczy podpisał umowę na przygotowanie nowej dokumentacji rozbudowy lecznicy, z uwzględnieniem zmian proponowanych przez Urząd Marszałkowski. Samorząd chce, żeby szpital przy ul. Chodkiewicza był mniejszy niż we wcześniejszym projekcie.

Na sporządzenie nowej dokumentacji firma ją przygotowująca ma miesiąc. Później projekt będzie przedstawiony do zaakceptowania dyrekcji szpitala oraz samorządowi.

Pierwotny projekt rozbudowy zakładał, że ze starych budynków zostaną tylko dwa - zabytkowa izba przyjęć i tzw. laboratorium, gdzie mieści się siedziba dyrekcji. Pozostałe gmachy miały być wyburzone, a w ich miejscu planowano wybudować nowoczesny kompleks, z oddziałem łóżkowym, trzema salami operacyjnymi, zespołem poradni, intensywną opieką medyczną. Projekt przewidywał też, że obok izby przyjęć powstanie dwupoziomowy parking.

Zdaniem samorządu, na taki rozmach w rozbudowie lecznicy po prostu go nie stać. Nowy projekt, w opinii samorządu województwa, ma być bardziej realistyczny pod względem inwestycyjnym w stosunku do potrzeb i możliwości.

Przedłużające się formalności związane z decyzjami o rozbudowie  placówki działają na niekorzyść szpitala. Lecznica musi zdążyć z nimi do 2012 r. Po tym terminie szpitale, które nie dostosują się do wymogów Ministerstwa Zdrowia, stracą prawo do przyjmowania pacjentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum