Szef MON: wojskowy szpital w Legionowie będzie gotowy w 2022 r.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 października 2018 17:32

Wojskowy szpital w Legionowie będzie gotowy w 2022 r. - zapewnił w poniedziałek (15 października) szef MON Mariusz Błaszczak. Z usług szpitala, który będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego, będą mogli korzystać też mieszkańcy powiatu legionowskiego.

Wojskowy szpital w Legionowie będzie gotowy w 2022 r. - zapewnił szef MON Mariusz Błaszczak. Fot. www.mswia.gov.pl

Błaszczak w poniedziałek w Legionowie przedstawił koncepcję "rozbudowy i wzmocnienia" Wojskowego Instytutu Medycznego mieszącego się w Warszawie. - W Legionowie powstanie filia WIM-u, a wiec powstanie szpital w Legionowie - podkreślił Błaszczak.

Jak przypomniał, historia budowy szpitala w Legionowie sięga roku 1980 r., ale szpital do dziś nie powstał. Zdaniem Błaszczaka władze samorządowe w Legionowie "często mówiły na ten temat", ale "okazali się nieskuteczni". - Obiecywali, ale nie realizowali - podkreślił.

- W Legionowie powstanie szpital, który będzie służył przede wszystkim Wojsku Polskiemu, ale z usług tego szpitala będą mogli korzystać również mieszkańcy Legionowa i powiatu legionowskiego - zapowiedział szef MON. Szpital, według zapowiedzi Błaszczaka, będzie służył także funkcjonariuszom policji.

Błaszczak zapewnił, że szpital będzie gotowy w 2022 r. Do tego czasu w Legionowie będzie działała specjalistyczna przychodnia wojskowa, która po powstaniu szpitala zostanie z nim zintegrowana.

W szpitalu, gdzie znajdą się miejsca dla 90 pacjentów, mają być oddziały: kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych oraz być może oddział okulistyczny i ginekologiczno-położniczy. - W przypadku tych dwóch ostatnich oddziałów rozmowy jeszcze trwają - wyjaśnił Błaszczak. 

Krzysztof Kowalczyk, Jakub Borowski

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum