Szef MON: rusza budowa filii WIM w Legionowie, szpital będzie otwarty dla wszystkich

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 października 2019 15:45

Rusza budowa nowego szpitala w Legionowie, filii Wojskowego Instytutu Medycznego. PiS jest gwarantem jej ukończenia, bo politycy PO mówią, że inwestycja jest absurdalna - powiedział w środę (9 października) w Legionowie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Szef MON: rusza budowa filii WIM w Legionowie, szpital będzie otwarty dla wszystkich
Szpital w Legionowie będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego. Fot. PTWP

- Przyszły rządy Prawa i Sprawiedliwości i oto jest - rozpoczyna się budowa szpitala w Legionowie. Być może ktoś sobie pomyśli - Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło inwestycję, a więc ta inwestycja będzie dalej prowadzona. Nic bardziej błędnego. Jeżeli PiS nie będzie dalej rządziło, to ta inwestycja zostanie zatrzymana. Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO, nazywa budowę szpitala w Legionowie absurdalną - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak

Szef MON podkreślił, że szpital będzie otwarty dla wszystkich. Placówka będzie zapewniała bezpieczeństwo zdrowotne m.in. żołnierzy 18 Dywizji Zmechanizowanej, której dowództwo mieści się w Siedlcach, oraz Wojsk Obrony Terytorialnej, które z kolei mają dowództwo w Zegrzu.

- Żeby szpital w Legionowie powstał, należało chcieć i potrafić. Chcieć to nawet za mało powiedziane, należało być zdeterminowanym, żeby do tego doprowadzić. I oto jest. Proces się rozpoczyna - powiedział minister.

Dodał, że ci, którzy są w opozycji, "po pierwsze nie chcą, a po drugie nie potrafią". - Twierdzą, że nie ma na nic pieniędzy. Na program 500 plus nie ma pieniędzy ich zdaniem, na trzynastą emeryturę - nie ma pieniędzy, na powrót do wieku emerytalnego 60 i 65 lat - też podobno nie ma pieniędzy. Rząd Prawa i Sprawiedliwości udowodnił, że potrafi rządzić. Rezultatem tego, że potrafimy rządzić jest właśnie ta inwestycja - mówił Błaszczak.

Na ręce wykonawcy inwestycji szef MON przekazał poziomicę. - Poziomica dlatego, że jest symbolem dobrego i równego poziomu prowadzonych prac budowlanych - powiedział. - Chciałbym, aby później ta poziomica zawisła w hallu szpitala WIM w Legionowie, żeby była symbolem wysokiego poziomu usług medycznych świadczonych przez lekarzy i personel medyczny szpitala w Legionowie - wyjaśnił.

Zaznaczył także, że szpital w Legionowie będzie filią WIM, co daje gwarancję, że placówka będzie korzystała z personelu, lekarzy i sprzętu Wojskowego Instytutu Medycznego.

Dyrektor WIM prof. gen. Grzegorz Gielerak podkreślił, że inwestycja w Legionowie buduje trwałe fundamenty bezpieczeństwa państwa i społeczeństwa. - My, ludzie wojskowej służby zdrowia, chcemy przenieść najlepsze wzorce i standardy opieki medycznej do środowiska mieszkańców powiatu legionowskiego - powiedział.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum