Szczecinek: szpital nadal w rozbudowie

Autor: Głos Koszaliński/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2016 18:01

Szczecinecki szpital ma ogromną szansę otrzymać pieniądze na przebudowę oddziału ratunkowego i oddziału intensywnej terapii. Trwa remont pediatrii - informuje Głos Koszaliński.

Szczecinek: szpital nadal w rozbudowie
FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Otrzymaliśmy informację, że nasz wniosek o dofinansowanie z rezerwy ministra finansów został pozytywnie zaopiniowany przez Ministerstwo Rozwoju - mówi starosta szczecinecki Krzysztof Lis.

- Wcześniej takie opinie wydali nam wojewoda i marszałek województwa i do tej pory, po takiej rekomendacji wszystkie wnioski były zatwierdzane przez ministra finansów. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem - dodaje.

W grę wchodzi 3,5 miliona złotych (drugie tyle musiałyby wyłożyć samorządy miejski i powiatowe, które są właścicielami spółki szpitalnej) na kolejną poważną inwestycję w szczecineckiej lecznicy.

- Chcemy rozbudować szpitalny oddział ratunkowy i stworzyć oddział intensywnej terapii na wysokim poziomie, siedmiołóżkowy, co umożliwiłoby nam przyjmowanie rezydentów z anestezjologii - dodaje Krzysztof Lis.

Zmodernizowane oddziały mają być ulokowane w pomieszczeniach na parterze po oddziale wewnętrznym, który przeniósł się już rok temu do nowego skrzydła szpitala.

Więcej: www.gk24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum