Szczecin: zawarta została umowa na dofinansowanie budowy siedziby pogotowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 października 2020 21:01

Umowę na dofinansowanie budowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Twardowskiego w Szczecinie podpisał wojewoda zachodniopomorski – poinformowało we wtorek biuro prasowe wojewody. Ze środków z budżetu państwa do samorządu województwa trafi blisko 26 mln zł.

Szczecin: zawarta została umowa na dofinansowanie budowy siedziby pogotowia
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

"Państwo przekazuje pieniądze na ważną dla mieszkańców Szczecina inwestycję. Mam nadzieję, że właściciel stacji, marszałek województwa, dotrzyma terminu oddania nowej siedziby WSPR do końca 2022 r." - powiedział, cytowany we wtorkowym komunikacie wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Jak poinformowano, rządowa dotacja, która pokryje połowę kosztów budowy nowej siedziby pogotowia w Szczecinie, będzie przekazywana w trzech transzach - 500 tys. zł w 2020 r., 14 mln zł w 2021 r. i 11 mln 459 tys. w 2022 r.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie ma działać w dwóch siedzibach - przy ul. Duńskiej i ul. Twardowskiego.

W marcu br. rozpoczęła się budowa siedziby przy ul. Duńskiej. Zgodnie z umową ma być gotowa do czerwca 2021 r. Całkowity koszt tej siedziby to blisko 17 mln zł. Dofinansowanie w wysokości 8 mln zł pochodzi z urzędu marszałkowskiego. Pozostała kwota to wkład własny pogotowia.

Druga siedziba będzie zlokalizowana przy ul. Twardowskiego. Mają tam powstać dwa budynki: w jednym będzie część administracyjno-szkoleniowa, w drugim pomieszczenia dla zespołów ratownictwa i zaplecze garażowo-techniczne dla karetek. Jej koszt to 52 mln zł.

Dofinansowanie w wysokości 26 mln zł z Ministerstwa Funduszy i Rozwoju Regionalnego uzyskano w tym roku. Pozostała kwota - jak informowało pogotowie - będzie pochodzić z budżetu urzędu marszałkowskiego (11 mln zł) i ze środków własnych WSPR (15 mln zł).

Pogotowie podjęło decyzję o zaciągnięciu kredytu, który zostanie częściowo spłacony w momencie sprzedaży nieruchomości przy al. Wojska Polskiego.

Elżbieta Bielecka (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum