Szczecin: w dawnym szpitalu rusza Centrum Zdrowia Rodziny

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 listopada 2010 14:12

7 listopada Kościół oficjalnie otwiera Centrum Zdrowia Rodziny w byłym szpitalu miejskim. Pierwsze poradnie dla pacjentów mają zacząć działać w styczniu, na razie wprowadzają się urzędnicy.

Szczecin: w dawnym szpitalu rusza Centrum Zdrowia Rodziny

Dawny szpital miejski przy al. Wyzwolenia jest własnością archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej od czerwca br. Zarządzać nim będzie powołany przez kurię Instytut Medyczny Jana Pawła II – informuje Gazeta Wyborcza.

W dawnej części „A" wyremontowane zostały biura dla pracowników Instytutu i pomieszczenia dla kilku poradni, które będą działać w ramach CZR. Centrum to jedna z dwóch części przyszłego szpitala, który nosił będzie nazwę Północno-Zachodnie Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne.

Poradnie mają być otwierane już w 2011 r., w tym: psychologiczno-pedagogiczna, lekarska, prawna dla rodzin oraz dla weteranów misji poza granicami kraju.

Kuria chce też jak najszybciej wyremontować tę część budynku, w której powstanie Dom Pomocy Społecznej (zgodnie z zawartą z miastem umową ma na to pięć lat).

Trzecim i ostatnim etapem budowy Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnego ma być otwarcie oddziałów rehabilitacyjnych. Na koniec instytucja ma wzbogacić się o szpital Rehabilitacji Dziecięcej.

Na razie nowa placówka nie zgłosiła w NFZ chęci zakontraktowania usług medycznych.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum