Szczecin: w 2016 r. w szpitalach wiele inwestycji

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia • • 06 stycznia 2016 14:52

Wyremontowane oddziały kardiologiczne, nowa klinika chirurgii szczękowo-twarzowej, dalsza budowa szpitala dziecięcego - dobrze zapowiada się w zakresie inwestycji 2016 rok w szczecińskich szpitalach.

W 2016 będzie kontynuowane tworzenie Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem. Fot. archiwum

W pierwszym kwartale 2016 r. oddziały kardiologiczne Samodzielnego Publicznego Szpitala Zespolonego w Szczecinie zostaną przeniesione do wyremontowanego budynku. Pacjenci będą leczeni tam w komfortowych warunkach - na salach jedno, dwu i trzyosobowych z łazienkami. Oddział intensywnego nadzoru kardiologicznego zostanie powiększony do 10 stanowisk.

Do szpitala wojewódzkiego kupiony został nowy sprzęt, m. in. dwa angiografy, pięć ultrasonografów, nowe systemu monitorowania pacjentów, sprzęt do energospirometrii i elektrofizjologii.

Jak mówi Głosowi Szczecińskiemu Natalia Andruczyk, rzeczniczka szpitala, powstaje poczta pneumatyczna. W bardzo krótkim czasie siecią tuneli pomiędzy budynkami można transportować np. próbki do badań, dokumenty, leki.

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej rusza Klinika Chirurgii Szczękowo - Twarzowej wraz z poradnią. Ma posiadać 20 łóżek i świadczyć usługi zdrowotne w zakresie lecznictwa zachowawczego i operacyjnego w dziedzinie chirurgii twarzowo - szczękowej i onkologii - podaje Joanna Woźnicka, rzeczniczka szpitala.

W 2016 będzie kontynuowane tworzenie Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem przy Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Zdroje" w Szczecinie. Już wcześniej przeniesiono tam z innych lokalizacji część oddziałów, przenoszone będą kolejne.

Jak przypomina Głos Szczeciński, cały czas budowany jest centralny pawilon centrum dziecięcego z lądowiskiem dla helikopterów i blokiem operacyjnym. Znajdzie się tam też pierwszy i jedyny w regionie szpitalny dziecięcy oddział ratunkowy.

Więcej:www.gs24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum