Szczecin: trzy kliniki PAM po remoncie

Autor: WRX/Rynek Zdrowia • • 25 grudnia 2009 08:48

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 Pomorskiej Akademii Medycznej im. Prof. T. Sokołowskiego w Szczecinie otwarto nowo wyremontowane kliniki.

Są to: Klinika Neurologii kierowana przez prof. Przemysława Nowackiego, Klinika Gastroenterologii kierowana przez prof. Teresę Starzyńską oraz Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych kierowana przez prof. PAM Marka Brzosko.

– Prowadzenie prac remontowych, które trwały od stycznia oraz jednoczesne zachowanie ciągłości leczenia to niezwykle trudne zadanie zarówno dla przebywających tu pacjentów, jak i pracowników firmy wykonującej remont oraz personelu szpitala, który pracował w bardzo ciężkich warunkach – przekazała rzecznik szpitala dr Joanna Woźnicka.

Koszt tej inwestycji to kwota około 6 mln złotych. Remont przyniósł znaczną poprawę komfortu pobytu pacjentów. W klinikach wyremontowano sale wyposażając je we własne węzły sanitarne. Zamontowano instalację doprowadzającą gazy medyczne. W każdej klinice znajduje się sala wzmożonego nadzoru medycznego, wyposażona w kardiomonitory i niezbędny sprzęt medyczny.

W Klinice Neurologii powstał wyposażony zgodnie z najnowszymi standardami oddział udarowy z 8 łóżkami intensywnego nadzoru, pozwalający na zapewnienie bezpieczeństwa leczonych pacjentów z udarami mózgu.

Z myślą o poprawie komfortu leczenia i jakości życia osób przewlekle chorych w trakcie prowadzonych prac remontowych dzięki grantowi edukacyjnemu Schering-Plough został stworzony w Klinice Reumatologii nowoczesny gabinet terapii biologicznej

W Klinice Neurologii znajduje się 36 łóżek, w Klinice Reumatologii i Chorób Wewnętrznych – 33, natomiast w Klinice Gastroenterologii – 30 łóżek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum