Szczecin: tak będzie wyglądała nowa siedziba pogotowia przy ul. Duńskiej

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2020 15:00

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego ma w planach wybudowanie dwóch nowych siedzib w Szczecinie. Pierwsza powstanie przy ul. Duńskiej 1. W połowie marca podpisano umowę z wykonawcą prac budowlanych.

Projekt nowej siedziby pogotowia przy ul. Duńskiej. Projekt: CH2 Architekci i NAAN Architekci

Jak podaje WSPR w Szczecinie, na 4856 m kw zostanie wybudowany dwukondygnacyjny budynek, w którym znajdą się pomieszczenia dla zespołów ratownictwa medycznego i zaplecze garażowo-techniczne dla ambulansów.

Oprócz pokoi dla ratowników powstaną tu także biura, serwerownia oraz pomieszczenia do mycia sprzętu i dezynfekcji karetek. W siedzibie przy ul. Duńskiej docelowo stacjonować będzie na co dzień 6 zespołów ratownictwa medycznego- zostaną przeniesione z siedziby przy al. Wojska Polskiego.

- Powstanie nowej stacji pogotowia przy ul. Duńskiej skróci czas dojazdu do pacjentów północnych części miasta o co najmniej 15 minut. Teraz ambulanse stacjonują przy al. Wojska Polskiego pod gołym niebem, zimą trzeba przed wyjazdem do pacjenta skrobać w nich szyby i ogrzewać karetki. W nowej siedzibie ambulanse będą w ciągłej gotowości ponieważ będą stacjonować w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach - poinformował Roman Pałka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Poprawią się także warunki socjalno-bytowe dla zespołów ratownictwa medycznego.

Projekt siedziby przy ul. Duńskiej wykonało konsorcium CH2 Architekci i NAAN Architekci. Przetarg na prace budowlane Przedsiębiorstwo Budowlane CALBUD sp. z o.o. ze Szczecina, z którym w piątek 13. marca 2020 roku została podpisana umowa. Prace budowlane mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu.

Wykonawca ma 15 miesięcy na zakończenie prac. Budowa kosztować będzie 15 927 927 zł. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych WSPR oraz z  funduszy z Urzędu Marszałkowskiego.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum