Szczecin: szpital wojewódzki uruchomi intensywną terapię dla pacjentów z COVID-19
Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie wojewódzkiego w Szczecinie przygotowuje się do otwarcia oddziału intensywnej terapii dla najciężej przechodzących chorobę wywołaną infekcją koronawirusem.

Natalia Cistowska, rzecznik szpitala wojewódzkiego w Szczecinie wyjaśnia, że ze względu na pacjentów z COVID-19, wymagających leczenia na intensywnej terapii, szpital ma problemy z przeprowadzaniem poważniejszych zabiegów operacyjnych, które wymagają łóżek na OIOM-ie.
Dlatego niezbędne jest uruchomienie drugiej części oddziału w innym budynku. Gdy tylko będzie możliwość przeniesienia tam pacjentów z COVID-19 wówczas szpital będzie mógł w pełni uruchomić centrum zabiegowe i powrócić do zabiegów, które ze względu na pandemię zostały wstrzymane bądź mocno ograniczone .
Więcej: gs24.pl
ZOBACZ KOMENTARZE (0)