Szczecin: szpital szuka nowego wykonawcy centrum zabiegowego

Autor: Radio Szczecin/Rynek Zdrowia • • 16 maja 2013 14:30

Nowoczesne centrum zabiegowe w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie będzie oddane z rocznym opóźnieniem. Z powodu poślizgu dyrekcja placówki rozwiązała umowę z generalnym wykonawcą inwestycji - firmą Wrobis. Ta oddaje jednak sprawę do sądu.

Szczecin: szpital szuka nowego wykonawcy centrum zabiegowego
Centrum zabiegowe z nowymi blokami operacyjnymi i salami dla chorych miało być gotowe w grudniu ub.r. Gdy okazało się, że dotrzymanie terminu będzie niemożliwe, szpital zerwał umowę. Marek Diering z firmy Wrobis odpowiada, że inwestycja została wykonana w 80 proc., a opóźnienia są winą szpitala - informuje Radio Szczecin. 

Zdaniem wykonawcy brakowało kompletnych projektów, dlatego nie można było wykonywać niektórych prac, a ponadto dyrekcja placówki wielokrotnie spotykała się z zarządem firmy Wrobis i potwierdzała, że zostanie podpisany aneks dotyczący przedłużenia terminu.

Wrobis oddał sprawę do sądu. Domaga się m.in. zapłaty za dodatkowe roboty i odszkodowania za rozwiązanie umowy. Z kolei szpital szuka nowego wykonawcy inwestycji.

Więcej: www.radioszczecin.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum