Szczecin: szpital będzie mieć Centrum Diagnostyki Obrazowej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2014 18:10

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie powstanie Centrum Diagnostyki Obrazowej. Dzięki pieniądzom m.in. z Unii Europejskiej placówka wzbogaci się o najnowocześniejszą aparaturę diagnostyczną, w tym tomograf komputerowy czy aparaty USG najnowszej generacji.

Umowę o dofinansowanie projektu ze środków unijnych w wysokości ponad 9 mln zł podpisali we wtorek (19 sierpnia) przedstawiciele zarządu województwa zachodniopomorskiego z dyrektorem placówki. Cała inwestycja ma kosztować ponad 12 mln zł. Centrum ma zacząć działać w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jak podkreślił marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz łączna wartość inwestycji w regionalną opiekę zdrowotną, które zrealizowano dzięki wsparciu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego to prawie 300 mln zł. - To pozwala nam bez żadnego wstydu porównywać nasze jednostki ze szpitalami, które możemy obserwować na Zachodzie - zaznaczył.

- Dzięki pieniądzom z RPO, szpital będzie mógł zakupić np. fibroskan, pierwsze takie urządzenie w regionie, który pozwoli badać stopień zwapnienia wątroby unikając biopsji - powiedział dyrektor szpitala Mariusz Pietrzak. Jak dodał, tomograf komputerowy, który znajdzie się w centrum, będzie najnowocześniejszym sprzętem.

Przed miesiącem w szpitalu oddano do użytku Centrum Zabiegowe warte blisko 48 mln zł. Znalazły się tam m.in. oddziały: anestezjologii, intensywnej terapii i zatruć, chorób wewnętrznych i diabetologii, chirurgii ogólnej, naczyniowej i transplantacyjnej, neurochirurgii i neurotraumatologii, chorób zakaźnych, hepatologii i transplantacji wątroby oraz urologii. Unijne wsparcie tej inwestycji to ponad 26 mln zł.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum