Szczecin: seniorzy będą teraz hospitalizowani w komfortowych warunkach

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2019 18:11

Zakończył się remont Oddziału Geriatrii i Przewlekle Chorych w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie przy ul. Arkońskiej. Seniorzy będą teraz hospitalizowani w komfortowych, dwuosobowych salach.

Szczecin: seniorzy będą teraz hospitalizowani w komfortowych warunkach
Oddziału Geriatrii i Przewlekle Chorych w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie. Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Wszystkie pokoje posiadają niezależne węzły sanitarne i są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pacjenci będą mogli korzystać także z nowoczesnej rehabilitacji.

Uroczyste otwarcie odnowionej przestrzeni, z udziałem marszałka województwa Olgierda Geblewicza, odbyło się w czwartek (4 kwietnia) - informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Remont i doposażenie zostały przeprowadzone w ramach realizacji projektu p.n. „Dostosowanie SPWSZ do potrzeb szybko rosnącej populacji osób starszych - zwiększenie liczby łóżek w Oddziale Geriatrii i Przewlekle Chorych”, Przedsięwzięcie kosztowało ponad 7 mln zł. Blisko 5,7 mln zł pochodziło z unijnej dotacji i budżetu państwa, a 300 tys. zł władze samorządu województwa przeznaczyły z własnych środków.

Zmiany w lecznicy to kontynuacja rozpoczętego kilka lat temu i widocznego obecnie gigantycznego procesu inwestycyjnego w największym na Pomorzu Zachodnim specjalistycznym szpitalu. Marszałkowska lecznica zlokalizowana przy ulicy Arkońskiej oraz w Zdunowie przy ulicy prof. Alfreda Sokołowskiego świadczy usługi medyczne w 35 oddziałach, dysponuje blisko 1,1 tys. łóżkami oraz zatrudnia prawie 2,4 tys. osób.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum