Szczecin: przyszpitalne lądowisko dla śmigłowców ratowniczych - czy MZ zaaprobuje projekt?

Autor: 24 Kurier.pl/Rynek Zdrowia • • 03 września 2009 10:44

Szpital Kliniczny nr 1 w Szczecinie potrzebuje nowoczesnego lądowiska dla śmigłowców. Czy Ministerstwo Zdrowia znajdzie pieniądze na inwestycję?

Szczecin: przyszpitalne lądowisko dla śmigłowców ratowniczych - czy MZ zaaprobuje projekt?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przy Szpitalu Klinicznym nr 1 w Szczecinie być może powstanie całodobowe lądowisko dla helikopterów - pisze 24 Kurier.pl. Jeszcze przed wakacjami jego budowa stała pod znakiem zapytania, bo Ministersto Zdrowia nie znalazło pieniędzy na inwestycję.

Po protestach dyrekcji szpitala i odwołaniu wojewody zachodniopomorskiego projekt jest ponownie rozpatrywany. Wyniki analizy dokumentacji złożonej w ministerstwie będą znane pod koniec września.

Na budowę lądowiska potrzeba ponad 3 mlm zł. Jest ono potrzebne, aby nowoczesny, wyposażony w awionikę umożliwiającą nocne loty śmigłowiec EC 135, który już od stycznia będzie stacjonować na lotnisku w Goleniowie, był w pełni wykorzystywany i mógł lądować przy szpitalu. A będzie to możliwe, jeśli powstanie przyszpitalne lądowisko wyposażone w urządzenia pozwalające na przyjmowanie śmigłowców ratowniczych nocą.

Do tej pory istnienie takiego lądowisko było zbędne, gdyż dyżurujący dotychczas śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Mi 2+ nie jest przystosowany do nocnych lotów.

W dalszej perspektywie  lądowisko z prawdziwego zdarzenia umożliwi utworzenie w placówce przy ul. Unii Lubelskiej centrum leczenia urazów wielonarządowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum