×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szczecin: przenosiny dziecięcej izby przyjęć w szpitalu "Zdroje"

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia16 grudnia 2015 15:32

Od piątku (18 grudnia) od godz. 8 w SPS ZOZ "Zdroje" przy ul. Św. Wojciecha nie będzie już izby przyjęć dla dzieci. Zostanie ona przeniesiona, tak jak dwa oddziały pediatryczne, do obiektu przy ul. Mącznej.

Szczecin: przenosiny dziecięcej izby przyjęć w szpitalu "Zdroje"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To krok w kierunku tworzenia szpitala dziecięcego w ramach Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem - informuje Głos Szczeciński.

W piątek zostanie przetransportowany na ul. Mączną także  nowy sprzęt, który został kupiony do szpitala dziecięcego. Oprócz izby przyjęć, działać tu będą także dwa oddziały pediatryczne: Gastroenterologii i Reumatologii oraz Nefrologii i Leczenia Ostrych Zatruć.

W ciągu najbliższych lat w szpitalu "Zdroje" przy ul. Mącznej znajdą się już wszystkie oddziały szpitalne, które obecnie funkcjonują w centrum Szczecina przy ul. Św. Wojciecha. Cały czas budowany jest centralny pawilon Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem z lądowiskiem dla helikopterów i blokiem operacyjnym.

Do tej pory w ramach Centrum wybudowano już m.in.: pawilon ginekologiczno-położniczo-noworodkowy oraz Centrum Leczenia Oparzeń dla Dzieci i Młodzieży, które przyjmuje około 100 dzieci z różnych regionów Polski rocznie. Przebudowane i wyremontowane zostały także oddziały intensywnej terapii noworodka, rehabilitacji, neurologii dziecięcej, psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej, pulmonologii i alergologii oraz kardiologii dziecięcej. W ramach Centrum utworzono również oddział neurochirurgii dziecięcej. Całkowity koszt powstania i wyposażenia Centrum przekroczy 100 mln. zł.

Więcej: www.gs24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze