×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szczecin: ponad 32 mln zł dla szpitali klinicznych m.in. na zakup sprzętu

Autorzy: PAP; oprac. ML • Źródło: PAP06 kwietnia 2023 11:07Aktualizacja: 06 kwietnia 2023 16:53

Ponad 32 mln zł otrzymają dwa szpitale kliniczne Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie m.in. na zakup sprzętu. Symboliczne czeki wręczył w czwartek wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Szczecin: ponad 32 mln zł dla szpitali klinicznych m.in. na zakup sprzętu
Wiceminister zdrowia Piotr Bromber. Fot. PAP/Marcin Bielecki
  • Pieniądze z Programu Infrastruktura i Środowisko otrzymały szpitale kliniczne nr 1 i nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
  • Szpitalowi klinicznemu nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej przyznano ponad 20 mln zł
  • Placówka na Pomorzanach otrzyma ponad 12 mln zł

Zakup sprzętu i roboty budowlane

- Zakres tych inwestycji to przede wszystkim zakup sprzętu plus roboty budowlane. Intencją jest wzmocnienie systemu ochrony zdrowia, szczególnie w okresie po pandemii - powiedział w czwartek podczas briefingu podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Bromber.

Jak zaznaczył rektor PUM prof. Bogusław Machaliński, wzmocnienie szpitali uniwersyteckich szczególnie w obszarze wysokospecjalistycznej diagnostyki "przekłada się bezpośrednio na dobro chorego, na szybką ścieżkę rozpoznania i wdrożenie leczenia".

- Połowa środków będzie przeznaczona na zakup rezonansu magnetycznego z adaptacją pomieszczeń tak, by można było w sposób bezpieczny znieczulać pacjentów, głównie pediatrycznych, ale też dorosłych - powiedział dyrektor szpitala klinicznego nr 1 dr Konrad Jarosz.

Dodał, że druga połowa będzie przeznaczona na "realizację potrzeb zdrowotnych mieszkańców Polic i powiatu polickiego" - adaptację pomieszczeń pod pracownie endoskopowe i zakup sprzętu. Dzięki temu, jak wyjaśnił, mieszkańcy Polic nie będą musieli jeździć do Szczecina na badania przesiewowe i profilaktyczne.

Dyrektor szpitala klinicznego nr 2 dr Marcin Sygut przekazał z kolei, że w jego placówce rozbudowany zostanie budynek M, w którym w czasie pandemii działał szpital tymczasowy.

- Rozbudowany będzie zakład diagnostyki laboratoryjnej i rozszerzona baza łóżkowa kliniki nefrologii i chorób wewnętrznych z pożytkiem dla pacjenta i oczywiście ułatwiająca pracę personelowi szpitala - powiedział dyrektor szpitala na Pomorzanach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze