Szczecin: pierwsze oddziały trafią do "Zdrojów" jesienią?

Autor: mmszczecin.pl/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2015 13:29

Wstępny termin zakończenia prac budowlanych w pawilonach SPS ZOZ "Zdroje" w Szczecinie na ul. Mącznej, do których mają być przeniesione pierwsze oddziały z placówki przy ulicy Świętego Wojciecha, to wrzesień tego roku.

Szczecin: pierwsze oddziały trafią do "Zdrojów" jesienią?

W tej chwili remontowane są kolejne pawilony, budowany jest łącznik. Prace mają zostać ukończone na jesieni i to tam przeniesione zostaną okulistyka i otolaryngologia oraz dwa oddziały ze szpitala przy ul. Św. Wojciecha - oddział pediatrii, nefrologii ze stacją dializ i leczenia ostrych zatruć oraz oddział pediatrii, gastroenterologii i reumatologii.

W ciągu najbliższych lat w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym ZOZ "Zdroje" znajdą się już wszystkie oddziały szpitalne, które obecnie funkcjonują w centrum Szczecina, przy ul. Św. Wojciecha. Cały czas budowany jest centralny pawilon Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem z lądowiskiem dla helikopterów i blokiem operacyjnym.

Całkowity koszt powstania i wyposażenia Centrum może sięgnąć 100 mln zł. Do tej pory w ramach projektu wybudowano już m.in. pawilon ginekologiczno-położniczo-noworodkowy oraz Centrum Leczenia Oparzeń dla Dzieci i Młodzieży. Przebudowane i wyremontowane zostały oddziały intensywnej terapii noworodka, rehabilitacji, neurologii dziecięcej i jedynej w województwie psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. Utworzono również oddział neurochirurgii dziecięcej.

Budowę Centrum rozpoczęto cztery lata temu. W Zachodniopomorskiem - jako jedynym w kraju - nie ma wojewódzkiego szpitala dziecięcego. Jego funkcje spełniają oddziały zlokalizowane w różnych placówkach.

Więcej: www.mmszczecin.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum