Szczecin: otworzą Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi

Autor: UMWZ/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2012 16:47

24 maja nastąpi otwarcie Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi w Szczecinie, które będzie działało przy Zachodniopomorskim Centrum Onkologii. Koszt inwestycji to 44,5 mln zł.

Szczecin: otworzą Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi

Jego budowa jest finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego (24,5 mln zł) i budżetu województwa, które na ten cel przekazało ponad 12 mln zł.

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie to największa i jedyna w tej części kraju wyspecjalizowana placówka medyczna, która kompleksowo diagnozuje i leczy choroby nowotworowe.

Obecnie brakuje miejsc dla pacjentów. Lecznica wynajmuje dla nich ok. 70 łóżek w pobliskim domu rekolekcyjnym. Po powstaniu Centrum (ponad 8 tys. m kw.) cała szpitalna diagnostyka będzie przeniesiona w jedno miejsce.

Budynek zaprojektowano jako trzykondygnacyjny, częściowo podpiwniczony. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 8 462 m2, a kubatura 22 500 m3.

Zlokalizowano w nim m.in : Oddział Dzienny Onkologii Klinicznej i stacjonarny Oddział Onkologii Klinicznej, poradnie przychodni przyszpitalnej (chemioterapii, radioterapii, chirurgii onkologicznej, dermatologii, ginekologii i profilaktyki chorób piersi).

Uroczyste otwarcie Centrum przypadnie na jubileusz 102-lecia istnienia Szpitala. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum