Szczecin: oficjalne otwarcie diagnostyki obrazowej w szpitalu wojskowym

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2014 20:46

W piątek (9 maja) miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni diagnostyki obrazowej zrealizowanej w partnerstwie publicznio-prywatnym przez niepubliczny podmiot Nasz Doktor oraz 109. Szpital Wojskowy w Szczecinie - poinformowała spółka Nasz Doktor.

Spółka Nasz Doktor jest dla Szpitala partnerem niepublicznym, który własnym nakładem sił i środków, zrealizował inwestycję, dzięki której placówka szpitalna zyskała dostęp do darmowych badań dla swoich pacjentów, a Nasz Doktor mógł zaoferować swoje usługi również podmiotom zewnętrznym i pacjentom prywatnym.

Pracownia, która oficjalnie została otwarta 9 maja, faktycznie działa już od połowy kwietnia. Została wyposażona w wysokopolowy skaner rezonansu magnetycznego MEGNETOM AVANTO Tim+Dot Systems Siemensa oraz tomograf komputerowy SOMATOM Perspective, 128 warstwowy skaner Siemensa, pozwalający na najwyższej jakości obrazowanie struktur anatomicznych.

Pacjenci szpitala wojskowego mogą korzystać z badań bezpłatnie. Pozostali mogą wykonać badania prywatnie - ceny rozpoczynają się od 250 zł w przypadku tomografii komputerowej i od 440 zł w przypadku rezonansu magnetycznego. Pracownia ubiega się o podpisanie kontraktu z NFZ.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum