Szczecin: nowe sale intensywnego nadzoru w szpitalu wojewódzkim

Autor: Rynek Zdrowia • • 26 listopada 2019 18:31

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie uruchomił 13 nowych miejsc intensywnego nadzoru kardiologicznego w ramach Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego z Pododdziałem Kardiologii przy ul. Sokołowskiego. Miejsca powstały z myślą o pacjentach, którzy wymagają wzmożonej obserwacji i intensywnego leczenia kardiologiczno-internistycznego.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Łóżka intensywnego nadzoru znajdują się w miejscu, gdzie dawniej funkcjonowała pracownia tomografu komputerowego. Nowe pomieszczenia zostały wyremontowane, wymieniono wszystkie instalacje, stolarkę okienną, została zamontowana także klimatyzacja. Wcześniej oddział posiadał tylko jedną salę wzmożonego nadzoru z czterema łóżkami.

Sale intensywnego nadzoru kardiologicznego powstały z myślą o pacjentach, którzy wymagają stałego nadzoru i monitorowania parametrów życiowych, niekwalifikujących się do leczenia w oddziale intensywnej opieki medycznej (OIOM), w którym liczba miejsc jest ograniczona. Łóżka są przeznaczone dla pacjentów przyjmowanych do oddziału ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SOR w trybie dyżurowym lub hospitalizowanych w innych oddziałach szpitala, u których dochodzi do destabilizacji stanu klinicznego i wymagają oni przeniesienia na salę intensywnego nadzoru kardiologicznego.

Są to najtrudniejsi pacjenci w stanach zagrożenia życia z kardiologicznymi i internistycznymi chorobami, jak: ciężka niewydolność serca, ostre zespoły wieńcowe leczone zachowawczo, zatorowość płucna, pacjenci ze wstrząsem o różnej etiologii (pacjenci z ostrym krwawieniem z przewodu pokarmowego, ostrym zapaleniem trzustki, posocznicą), pacjenci wymagających pilnych interwencji kardiologicznych - np. nakłucia osierdzia.

Stworzenie dodatkowych miejsc monitorowanych w obrębie oddziału i szpitala daje możliwość specjalistycznej opieki nad najtrudniejszymi chorymi.

Koszt remontu i wyposażenia pomieszczeń wyniósł 804 tys. zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum