Szczecin: na pediatrii w Zdrojach tuż przed przeprowadzką

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2014 12:24

Na oddziale pediatrii, alergologii i pulmonologii w SPS ZOZ "Zdroje" w Szczecinie były problemy z ciepłą wodą, bo trwa remont. Od stycznia oddział ma funkcjonować w nowym miejscu.
 


Dr Paweł Gonerko, ordynator oddziału, wyjaśnia, że były to problemy przejściowe. Wszystko przez to, że w innej części budynku zaczął się już remont. Ktoś z wykonawców przykręcił w weekend pompę wymuszającą przepływ ciepłej wody. Obecnie pompa już normalnie działa i nie powinno być więcej kłopotów z umyciem dzieci.

Zdaniem ordynatora najdalej do stycznia oddział przeprowadzi się w nowe miejsce. Wykonawca oddał już nowy oddział. Wyposażają go.

Nowa pediatria składa się z dwóch budynków. Jasne, przestronniejsze sale, wszystkie z łazienką. W pokojach dla maluchów mniejsze łóżeczko dla pacjenta i duże dla rodzica. Są nowe meble, sprzęty.

Od kilku lat w Szczecinie - Zdrojach tworzone jest Zachodniopomorskie Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem. Cztery lata temu powstał nowy oddział ginekologiczno-położniczy. Szpital przebudował intensywną terapię noworodków. Otworzył nowoczesną neurochirurgię. Zmodernizował neurologię oraz psychiatrię dzieci i młodzieży.

We wrześniu rozpoczęła się budowa pawilonu, w którym będą oddziały zabiegowe i jedyny w województwie dziecięcy szpitalny oddział ratunkowy z lądowiskiem dla śmigłowców ratunkowych.

Więcej: szczecin.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum