Szczecin: marszałek chce budować nową siedzibę pogotowia ratunkowego

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: Portal Samorządowy/Rynek Zdrowia   • 01 sierpnia 2019 09:38

Marszałek województwa wystąpił do wojewody zachodniopomorskiego z wnioskami o rządowe dofinansowanie budowy nowej stacji pogotowia ratunkowego w Szczecinie kwotą 25,9 mln zł oraz zakupu nowych ambulansów (7,3 mln zł).

Szczecin: marszałek chce budować nową siedzibę pogotowia ratunkowego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To drugie podejście do uzyskania dotacji centralnej na nową siedzibę Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (WSPR) w Szczecinie. Samorząd województwa zabiegał o środki na ten cel już w 2017 r. Wtedy jednak środków dla Szczecina z rezerwy celowej budżetu państwa w wysokości 20 mln zł nie przyznano.

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz tym razem jednak liczy, że starania o rządowe środki zakończą się pomyślnie.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, nowa siedziba WSPR składać się ma z dwóch budynków. W pierwszym z nich znajdzie się baza szkoleniowa dla ratowników z symulatorem medycznym, baza administracyjna i część informatyczna. W drugim zlokalizowane zostanie zaplecze warsztatowo-techniczne dla ambulansów wyjeżdżających do akcji ratowniczych, apteka, a także magazyny: leków, sprzętu oraz aparatury medycznej. Na tę inwestycję urząd marszałkowski zamierza przeznaczyć 9 mln zł.

Samorząd województwa na budowę obu nowych stacji pogotowia ma zarezerwowane środki w wysokości 13,5 mln zł. Kwoty te zostały uwzględnione w wieloletniej prognozie finansowej województwa.

W obecnej trudnej sytuacji na rynku budowlanym koszt budowy wzrósł jednak z 40 do ponad 51 mln zł -  stąd wniosek o przyznanie wyższego niż poprzednio wsparcia z budżetu centralnego.

Więcej: Portal Samorządowy

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze