Szczecin: co powstanie na terenie byłego szpitala miejskiego?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2014 15:52

Władze Szczecina oceniają, że rozpoczęcie przez archidiecezję szczecińsko-kamieńską na terenie byłego szpitala miejskiego budowy DPS-u dla osób psychicznie chorych może być rozpatrywane dopiero po zakończeniu inwestycji wyznaczonych aktualnym aktem notarialnym.

To odpowiedź na słowa ks. Andrzeja Dymera, który zapowiada, że do 2015 r. w byłym szpitalu powstaną dwa DPS-y - informuje Gazeta Wyborcza.

Przedstawiciel archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej informuje, że obok Domu Pomocy Społecznej dla osób psychicznie chorych, którego budowę strona kościelna przeforsowała mimo sprzeciwów miasta, na terenie dawnego szpitala powstanie też w ciągu dwóch lat DPS dla osób przewlekle chorych, na którym władzom Szczecina zależy. Powstałby on w części budynku szpitala rehabilitacyjnego i był całkowicie oddzielony od DPS-u dla chorych psychicznie.

Miasto twierdzi jednak, że rozpoczęcie budowy placówki dla osób z problemami psychicznymi byłoby samowolą niezgodną z aktem notarialnym podpisanym w trakcie przekazania szpitala kurii.

Więcej: http://szczecin.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum