Szczecin: Środki unijne na budowę Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi

Autor: Kurier Szczeciński/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2009 12:18

Za ok. 50 milionów złotych Zachodniopomorskie Centrum Onkologii wybuduje w Szczecinie nowoczesne Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi - informuje Kurier Szczeciński.

Koszty planowanej inwestycji w 50 proc. pokryje Unia Europejska. W środę (10 czerwca) na Zamku Książąt Pomorskich podpisano umowę o dofinansowaniu projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi zostanie bardzo dobrze wyposażone, dzięki czemu możliwe będzie wykrywanie nowotworów już we wczesnym stadium. W budynku znajdą się: poradnie (chemioterapii, radioterapii, chirurgii onkologicznej, dermatologii onkologicznej, ginekologii i profilaktyki chorób piersi), apteka, pracownia histopatologii, laboratorium, pracownia diagnostyki obrazowej oraz izba przyjęć.

Placówka ma dysponować 80 łóżkami. Z pomocy Centrum będzie mogło skorzystać prawie 90 tysięcy pacjentów rocznie. Budowa ma się zakończyć w 2011 roku.

Przypomnijmy, że w pięciu zachodniopomorskich szpitalach, dla których organem założycielskim jest samorząd wojewódzki, planuje się obecnie poważne inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Łączna wartość tych przedsięwzięć wynosi ponad 260 mln zł, z czego 55 proc. będą stanowić środki unijne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum