Szczecin: Otwarto zmodernizowaną izbę przyjęć szpitala MSWiA

Autor: • Źródło: PAP06 grudnia 2022 16:00

Zmodernizowaną izbę przyjęć szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Szczecinie otwarto oficjalnie we wtorek. Remont kosztował ponad 3 mln zł.

Szczecin: Otwarto zmodernizowaną izbę przyjęć szpitala MSWiA
Izba Przyjęć szpitala MSWiA otwarta. Fot. MSWiA/Twitter
  • Modernizacja izby przyjęć kosztowała ponad 3 mln zł
  • Blisko 2,7 mln pochodziło z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19
  • Pozostałe środki to wkład szpitala. Za blisko 300 tys. zł ze środków szpitala wymieniono też wyposażenie

Dyspozycje, polecenia, działania

- Wiem, jaką rolę szpitale resortowe (…) pełnią w tych czasach, w których przyszło nam żyć, ponieważ sytuacja od początku pandemii, dziś także związana z agresją Rosji na Ukrainę powoduje, że w wielu miejscach na mapie Polski służba zdrowia - przede wszystkim dyspozycje, polecenia, działania wynikające z zarządzania kryzysowego - opiera się na służbie zdrowia resortowej, podległej resortom siłowym - powiedział we wtorek sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker.

Podkreślił rolę szpitala MSWiA w czasie pandemii COVID-19, wskazując, że "dziś, myślę, nikt nie ma wątpliwości, że w czasach, kiedy trzeba włączyć przycisk zarządzania kryzysowego, podjąć działania niestandardowe, resortowa służba zdrowia zdała wielki egzamin".

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki podkreślił z kolei, przypominając okres pandemii, że na Pomorzu Zachodnim jest "najmniejszy dług zdrowotny - ponad 80 proc. wykonanych kontraktów".

- I to jest bardzo wymierne: to znaczy, że zdecydowana większość pacjentów mimo tych wszystkich trudności uzyskała pomoc także tutaj (w szpitalu MSWiA - PAP - mówił.

- Zmieniło się bardzo dużo. Po uruchomieniu zmodernizowanej izby przyjęć dwie funkcjonalności są rozdzielone: tzw. ostre przyjęcia, gdzie zjeżdżają karetki oraz planowa izba przyjęć z osobnym wejściem dla pacjentów, którzy mają zaplanowany zabieg i mogą czekać na przyjęcie do szpitala - powiedziała dziennikarzom dyrektor naczelna szpitala MSWiA w Szczecinie Elżbieta Kasprzak.

Dodała, że dzięki temu także w przypadku powrotu pandemii jest też możliwość "rozdzielenia dróg" pacjentów zakażonych i niezakażonych.

Modernizacja izby przyjęć kosztowała ponad 3 mln zł, z czego blisko 2,7 mln pochodziło z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, a pozostałe środki to wkład szpitala. Za blisko 300 tys. zł ze środków szpitala wymieniono też wyposażenie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum