Szczecin: 32 mln zł na termomodernizację i remont szpitali

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 października 2011 14:21

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wesprze finansowo Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 PUM im. prof. T. Sokołowskiego oraz Specjalistyczny Szpital im. prof. A. Sokołowskiego w Szczecinie - Zdunowie.

Szczecin: 32 mln zł na termomodernizację i remont szpitali
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Obie placówki zostaną docieplone. Szpital w Zdunowie zamontuje kolektory słoneczne. Podpisanie umów odbyło się w środę (5 października).

Szpital Kliniczny dostał od WFOŚiGW 1 mln zł dotacji i prawie 7,5 mln zł niskooprocentowanej pożyczki. Jak informuje Gazeta Wyborcza, pieniądze pójdą na ocieplenie dachów (5,5 tys. m kw.), ścian (15 tys. m kw.), wymianę okien i drzwi. Prace już się rozpoczęły i będą w sumie kosztować prawie 16 mln zł.

Pozostałe pieniądze pochodzą ze środków własnych szpitala i dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Po remoncie, który zakończy się w przyszłym roku, szpital będzie zużywał o prawie 50 proc. mniej energii niż teraz.

Lecznica w Zdunowie na ocieplenie otrzymała 2,5 mln zł dotacji i 7,7 mln zł pożyczki. Pozwoli to zmniejszyć zużycie energii o 40 proc. Zdunowo planuje także montaż kolektorów słonecznych o łącznej powierzchni ponad 100 m kw., które będą służyć do ogrzewania albo schładzania pomieszczeń.

Wszystkie prace, które mają zakończyć się jeszcze w 2013 roku, będą kosztowały prawie 32 mln zł. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków własnych placówki oraz dotacji i pożyczki od NFOŚiGW.

Więcej: http://szczecin.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze