Szczawa: zabiegają o status miejscowości uzdrowiskowej

Autor: PM/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2010 14:56

Wieś Szczawa w gminie Kamienica nie spełnia jeszcze wszystkich warunków stawianych miejscowościom uzdrowiskowym, ale władze gminy nie rezygnują ze starań o uzyskania takiego statusu.

Na razie Szczawa nie może jeszcze otrzymać statusu miejscowości uzdrowiskowej, ponieważ gmina nie posiada terenów, które mogłyby stanowić wymaganą prawem strefę ochronną uzdrowiska. 

Tereny, które nadają się do tego, aby utworzyć na nich strefy ochronne należą do prywatnych właścicieli, więc gmina nie może ich wykorzystać. Na potrzeby strefy „A” przyszłego uzdrowiska w Szczawie potrzeba 30 hektarów.

– Mamy deptak, mamy pijalnie, ale problemem są tereny zarezerwowane dla ochrony strefy A. Jednak nie rezygnujemy. Złożyliśmy operat w tej sprawie, mamy wprowadzić do planów ustawową strefę ochronną i dalej będziemy się starać o status zdrojowy dla Szczawy – mówi portalowi rynekzdrowia.pl wójt gminy Kamienica, dr Władysław Sadowski. 

Centrum Turystyczno-Uzdrowiskowe z Pijalnią Wód Mineralnych w Szczawie zostało częściowo sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi – Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013”.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum