Swissmed: plany ekspansji po wejściu na giełdę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2011 14:45

Swissmed Prywatny Serwis Medyczny (PSM), która 15 marca (wtorek) zadebiutuje na rynku NewConnect, liczy na 30-proc. wzrost przychodów w 2012 roku, po tym jak w 2011 roku otworzy kolejne trzy przychodnie.

Swissmed: plany ekspansji po wejściu na giełdę

W 2010 roku przychody ze sprzedaży Swissmed PSM, spółki z grupy giełdowego Swissmed Centrum Zdrowia, wyniosły 12,95 mln zł wobec 12,49 mln zł w 2009 roku, a zysk netto wyniósł 0,66 mln zł wobec 0,69 mln zł. 

- Myślę, że druga połowa tego roku po uruchomieniu nowych przychodni pokaże, że uda nam się przejść ze stabilizacji do zwyżki przychodów i budowania rentowności spółki - powiedział prezes PSM Roman Walasiński. 

- Liczymy, że docelowo - pewnie w 2012 roku-  ten wzrost przychodów rok do roku może być 30-procentowy - dodał. 

Swissmed PSM planuje w najbliższych tygodniach otworzyć pierwszą przychodnię w centrum Warszawy poprzez przejęcie podmiotu prywatnego, a w drugiej połowie 2011 roku drugą przychodnię w Warszawie, działającą przy budowanym na Bródnie szpitalu Swissmedu. Szpital ma zostać oddany do użytku w maju, a pierwsze zabiegi zacznie wykonywać we wrześniu tego roku. 

W drugim półroczu 2011 roku Swissmed chce też otworzyć przychodnie w Gdańsku oraz Pruszczu Gdańskim, a w dalszym terminie planuje uruchomić placówki na terenie dużych aglomeracji miejskich, takich jak Kraków, Wrocław i Poznań. 

Swissmed PSM obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, a swoje usługi oferuje w ramach lecznictwa ambulatoryjnego (przychodnie) i zamkniętego (wysoko wyspecjalizowane procedury szpitalne). PSM współpracuje także z ubezpieczycielami. 

Obecnie Swissmed PSM prowadzi trzy przychodnie w Trójmieście oraz stanowi zaplecze ambulatoryjne dla gdańskiego szpitala Swissmedu. 

Prywatny Serwis Medyczny powstał w roku 1993 i do 2005 roku działał pod nazwą Theo Frey Poland. W październiku 2005 roku jedynym udziałowcem spółki został Swissmed Centrum Zdrowia. Obecnie Swissmed Centrum Zdrowia ma prawie 69 proc. kapitału, a pozostali akcjonariusze nieco ponad 31 proc.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum