Swissmed SA zamierza wybudować szpital w Warszawie

Autor: Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 26 listopada 2009 09:12

Szpital będzie się specjalizował w chirurgii, kardiologii, ginekologii i położnictwie oraz ortopedii.

Swissmed SA zamierza wybudować szpital w Warszawie
Popyt na usługi kardiologiczne jest bardzo duży...

W szpitalu znajdzie się 120 łóżek i – jak zapowiada Roman Walisiński, prezes zarządu spółki – z usług placówki będą mogli korzystać nie tylko pacjenci prywatni, ale także w ramach ubezpieczenia społecznego. Swissmed bowiem zamierza ubiegać się o kontrakt z NFZ na leczenie szpitalne i ambulatoryjne.

Na razie nie wiadomo w jakiej dzielnicy powstanie szpital. Rozważana jest lokalizacja na Ursynowie lub na Białołęce, czyli na północy bądź południu Warszawy. Swissmed ma już jeden szpital w Gdańsku z 73 łóżkami oraz kilka przychodni w Gdańsku i Gdyni.

Jeśli Swissmed wybuduje szpital, będzie on kolejną prywatną palcówką na Mazowszu. W regionie działa już łącznie 30 prywatnych szpitali. 20 z nich jest w Warszawie, w tym wieloprofilowa placówka Medicover na 180 łóżek, otwarta w lipcu tego roku. Budowę następnych zapowiada, m.in. Enel-Med SA, który ma już mały szpital na Zaciszu oraz Grupa Lux Med.

Konkurencja zapowiada się więc ostra, ale Swissmed ze swoją ofertą usług głównie zabiegowych szanse ma, bo jak mówi Andrzej Sokołowski, prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Niepublicznych, popyt na usługi zabiegowe na rynku jest ogromny, a procedury stosunkowo łatwe. Pacjent do operacji przygotowuje się w ambulatorium, do szpitala trafia już z gotowymi wynikami, a pobyt w szpitalu, ze względu na koszty, jest krótki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum