Świętokrzyskie: wiadomo już, kto wybuduje pawilon pediatryczny w Kielcach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 lipca 2013 15:27

Firma Anna-Bud z Bilczy pod Kielcami wygrała przetarg na budowę pawilonu pediatrycznego przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Wartość jej oferty opiewała na kwotę około 32 mln zł.

Świętokrzyskie: wiadomo już, kto wybuduje pawilon pediatryczny w Kielcach

- Firma złożyła najtańszą ofertę, tańszą o 6 mln od następnej w kolejności. To dla nas bardzo ważne - powiedział Jan Gierada, dyrektor lecznicy. Do przetargu zgłosiło się siedem firm. Najdroższa oferta opiewała na 44,7 mln zł.

Obecnie Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Władysława Buszkowskiego w Kielcach zajmuje kilka starych i mocno zniszczonych budynków przy ul. Langiewicza. W kwietniu zarząd województwa zdecydował, że po wybudowaniu nowej siedziby szpital zostanie włączony w struktury Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Szpital ma mieć ponad 7 tys. mkw. i 180 łóżek. Sale chorych będą jedno, dwu- i trzyosobowe. W każdej z nich ma być także łóżko dla rodzica, by mógł zostać na noc z dzieckiem. Ma też powstać hotelik z pokojami dla opiekunów.

Zgodnie z planem, prace budowlane mają ruszyć we wrześniu; przewidywany termin ich zakończenia to listopad 2014 r. Pierwsi pacjenci powinni być przyjmowani miesiąc później.

- Warunki, w jakich leczone są dzieci w budynkach przy Langiewicza są fatalne. Cieszymy się, że wreszcie będziemy mogli to zmienić. Oddziały dziecięce przy szpitalu wojewódzkim będą zapewniały warunki leczenia na wysokim poziomie - zapewnił Gierada.

Według obecnych założeń koszty budowy w 75 proc. pokryje budżet Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, a 25 proc. będzie pochodziło ze środków pomocowych UE.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach to największa tego typu placówka w regionie i jedna z największych w Polsce - ma 24 oddziały i 1016 łóżek. Zatrudnia 325 lekarzy i blisko 800 pielęgniarek. Rocznie szpital leczy stacjonarnie 38 tys. pacjentów. 130 tys. chorych przyjmują przyszpitalne poradnie specjalistyczne.

Obecny Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy powstał w 1921 roku. Według danych zamieszczonych na stronie internetowej zatrudnia 675 osób, w tym 95 lekarzy. Na dziewięciu oddziałach szpitala znajduje się ponad 270 łóżek.

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum