×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Świętokrzyskie: w szpitalu w Końskich rozbudowano blok operacyjny i OIOM

Autor: PAP/Rynek Zdrowia05 listopada 2013 17:44

Blisko 20 mln zł kosztowała rozbudowa bloku operacyjnego i oddziału intensywnej opieki medycznej (OIOM) oraz zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla szpitala powiatowego w Końskich.

Świętokrzyskie: w szpitalu w Końskich rozbudowano blok operacyjny i OIOM
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- To najważniejsza inwestycja realizowana w 30-letniej historii lecznicy - powiedział we wtorek (5 listopada) PAP zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich Jerzy Grodzki. - Dzięki niej dostosowaliśmy zarówno blok operacyjny, jak i oddział intensywnej opieki medycznej do aktualnych wymogów. Obecnie możemy mówić o światowym standardzie - zaznaczył.

Ściany sal operacyjnych wyłożone są szklaną wykładziną. Zwiększono także liczbę miejsc na oddziale intensywnej terapii z 6 do 10.

Jak zapewnił PAP Grodzki, wymieniono także sprzęt medyczny służący do ratowania życia. - To wszystko gwarantuje bezpieczne i prowadzone na wysokim poziomie usługi medyczne - podkreślił zastępca dyrektora.

Całkowity koszt inwestycji zamknął się w kwocie 19 mln zł, z czego ponad 10 mln zł pochłonęły roboty budowlano-instalacyjne. 7 mln zł pochodziło z funduszy europejskich, a 4,1 mln przekazał na ten cel powiat konecki. - Resztę musieliśmy pokryć z własnych środków, w tym także z kredytu - wyjaśnił wicedyrektor.

Szpital Specjalistyczny św. Łukasza w Końskich jest jedną z największych lecznic w województwie świętokrzyskim. Rocznie leczy się tam ok. 20 tys. pacjentów, także z ościennych regionów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze