Świętokrzyskie: siedem ofert na projekt i budowę szpitala dziecięcego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2013 17:38

Siedem ofert wpłynęło w przetargu na budowę oddziałów dziecięcych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, poinformował w środę (10 lipca) dyrektor placówki Jan Gierada. Zwycięzca może być znany jeszcze w tym miesiącu.

Świętokrzyskie: siedem ofert na projekt i budowę szpitala dziecięcego
Obecnie Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Władysława Buszkowskiego w Kielcach zajmuje kilka starych i mocno zniszczonych budynków. W kwietniu zarząd województwa zdecydował, że po wybudowaniu nowej siedziby szpital zostanie włączony w struktury Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Jak poinformował na swoich stronach internetowych urząd marszałkowski, najtańszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo Anna Bud z Morawicy (pow. kielecki) - opiewa na 32,2 mln zł brutto; najdroższą - na 44,7 mln zł - przedstawiła firma Aldesa.

Gierada przypomniał, że kilka miesięcy temu zaapelował do przedsiębiorców, by z uwagi na znaczenie inwestycji dla regionu starali się "z minimalnym zyskiem lub po kosztach zrealizować tą inwestycję". - Patrząc na kwoty (...), mogę powiedzieć, że firmy dobrze zrozumiały moje intencje - ocenił Gierada.

Szpital ma mieć ponad 7 tys. m kw. Będzie tam 180 łóżek. Sale chorych będą jedno, dwu- i trzyosobowe. W każdej z nich ma być także łóżko dla rodzica, który będzie chciał zostać na noc z dzieckiem. Ma też powstać hotelik z pokojami dla opiekunów.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane ruszą jeszcze we wrześniu b.r. Termin zakończenia to listopad 2014. Pierwsi pacjenci powinni być przyjmowani miesiąc później.

Gierada powiedział PAP, że ma być to placówka "na wysokim poziomie, która będzie spełniała wszystkie warunki unijne".

Według obecnych założeń koszty budowy w 75 proc. pokryje budżet Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, a 25 proc. będzie pochodzić ze środków pomocowych UE.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach to największa tego typu placówka w regionie i jedna z największych w Polsce - ma 24 oddziały i 1016 łóżek. Zatrudnia 325 lekarzy i blisko 800 pielęgniarek. Rocznie szpital leczy stacjonarnie 38 tys. pacjentów. 130 tys. chorych przyjmują przyszpitalne poradnie specjalistyczne

Obecny Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy powstał w 1921 roku. Według danych zamieszczonych na stronie internetowej zatrudnia 675 osób, w tym 95 lekarzy. Na dziewięciu oddziałach szpitala znajduje się ponad 270 łóżek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum