Świętokrzyskie: powstaną kolejne oddziały kardiologii inwazyjnej?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2011 10:51

Do utworzenia kardiologii inwazyjnej szykują się w regionie dwie nowe placówki - szpitale w Pińczowie i Busku-Zdroju.

Świętokrzyskie: powstaną kolejne oddziały kardiologii inwazyjnej?

Pod nowy oddział kardiologii inwazyjnej Szpital Powiatowy w Pińczowie ma zamiar wydzierżawić działkę oraz podpisać umowę z firmą Intercard z Krakowa, która prowadzi kilka takich oddziałów w Polsce.

Podobne plany ma Szpital Rejonowy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, chociaż tu jeszcze nie wiadomo, kto będzie realizował projekt.. Zdaniem dyrekcji placówki kardiologia inwazyjna powinna być i w tym rejonie województwa.

Leczenie zawałowców jest bardzo dobre opłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W dodatku to zabiegi nielimitowane, więc szpitale dostają pieniądze za wszystkich wyleczonych pacjentów. Szpitalom opłaca się więc tworzyć u siebie takie oddziały. Pod koniec ubiegłego roku w całej Polsce działało ich 120, w województwie świętokrzyskim - 6.

Największym problemem jest rozmieszczenie tych oddziałów w całym regionie. Pacjenci z północy i centrum województwa mają dobry dostęp do specjalistycznych procedur. Kłopot jest natomiast na południu województwa. NFZ od dawna deklaruje, że wykupi świadczenia w jeszcze jednym oddziale. Chociaż od kilku lat nikt nie był zainteresowany, to wszystko wskazuje na to, że teraz będzie dwóch chętnych.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum